Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Lietus apģērbs – drēbes, kas ļauj bērnam priecāties ārā jebkādos laika apstākļos

Vecāki (un jo īpaši – māmiņas) neļaus samelot, ka lai iepriecinātu savas atvases, bet atsevišķos gadījumos varbūt lai piepildītu savus neīstenotos bērnības sapņus, stipri pārcenšamies ar pirkumiem. Zinot, cik ātri bērni aug, daļa apavu un apģērbu pat ne reizi netiek uzvilkti un tā arī paliek skapī. Tātad – ne tikai aizņem vietu, bet arī „baksta acis” par izšķiesto naudu.

Vai tādu likteni var sagaidīt arī lietus apģērbi bērniem? Vai tas patiešām ir nepieciešams? Kādi kritēriji jāņem vērā, ja līdz šim neesat pirkuši lietus drēbes?

Lietus apģērbs: vajag vai nevajag?
Runājot par vienu vai otru lietu iegādi, nevienam nav tiesību norādīt apzinīgiem vecākiem, kā viņiem būtu jārīkojas. Tomēr lietus apģērbs saskaņā ar daudzu pirmsskolas izglītības iestāžu iekšējās kārtības noteikumiem nereti ir iekļauts bērnudārzniekiem ieteicamo mantu sarakstā.

Visbeidzot katrs veselīgs, aktīvs bērns grib pavadīt laiku ārā, neatkarīgi no laika apstākļiem. Ja mūsu atvases vadītos pēc meteorologu prognozēm vai pievērstu uzmanību aiz loga valdošajiem laika apstākļiem, vitamīna D rezerves, kurām īpaši svarīga ir atrašanās ārā, strauji izsīktu. Bērni laukā nodarbošanos atrod gan saulē, gan lietū, gan arī uzreiz pēc negaisa. Mūsu kā gādīgu vecāku uzdevums – gādāt par piemērotu apģērbu, kas pasargā no lietus, vēja vai aukstāka laika.

Ja jūsu bērna skapī būs kvalitatīvas lietus drēbes, vienalga vai tas būtu vienlaidus kombinezons vai jakas un bikšu komplekts, var garantēt, ka šis apģērbs tiks nēsāts ne reizi vien. Lietus apģērbs bērniem dos vēl lielāku brīvību netraucēti bradāt pa peļķēm vai izbaudīt citas „slapjas” izklaides, bet vecākus pasargās no galvassāpēm un bažām par to, ka bērns samirks, nosals vai nosmērēs savas drēbes.

Lietus apģērbs bērniem: kā izvēlēties?
Lietus apģērbs bērniem – populāra prece, tāpēc dabīgi, ka arī piedāvājums ir liels. Pirms ķerat pirmo pagadījušos lietus apģērba gabalu, aizbildinoties ar labu cenu vai laika trūkumu, vajadzētu tomēr labi apdomāties. Kvalitatīvs, pareiza izmēra lietus apģērbs var lieliski kalpot arī vairākas sezonas. Bet vēlāk to var nodot jaunākajiem brāļiem/māsām, uzdāvināt kādam citam vai pārdot. Protams, ja vēlaties iegādāties labu mantu, rekomendējam atvēlēt arī laiku, lai iepazītos ar kritērijiem, kas ir svarīgi bērnu lietus apģērba izvēlē.

Modelis
Ja esat jau saskārušies ar lietus apģērba meklēšanu, neapšaubāmi esat pamanījuši, ka ir pieejami vairāki šāda tipa apģērbu varianti – vienlaidus kombinezons vai jaka pret lietu un vēju un lietus bikses bērniem. Mitrumu necaurlaidošs un no lietus pasargājošs kombinezons – bieža izvēle mazuļiem, savukārt atsevišķs lietus apģērbs lieliski derēs vecākiem bērniem, kuri jau var apģērbties paši. Ņemot vērā laika apstākļus, var vilkt visu komplektu vai arī atsevišķi lietus bikses vai jaku.

Preču zīme
„Reima“ lietus apģērbs – neapšaubāmi viena no populārākajām izvēlēm, ja runā par šīs kategorijas drēbēm bērniem. Taisnību sakot, pērkot šāda zināma, uz augstāko kvalitāti orientēta ražotāja kā „Reima” produkciju, pat ja neiedziļināties konkrētā apģērba aprakstā, varat būt mierīgi par savu izvēli. „Reima“ bērnu lietus apģērbs atkarībā no sezonas garantēs maksimālu aizsardzību pret lietu un vēju, bet runājot par ziemas drēbēm – arī pret sniegu.

Regulējams izmērs
Dažām lietus biksēm ir regulējama jostasvieta un regulējama izmēra lences. Tā ir īpašība, pateicoties kurai lietus drēbes visticamāk kalpos ilgāk nekā tikai vienu sezonu. Starp citu, vecāku prakse apliecina, ka bērnam diskomfortu neizraisa arī nedaudz brīvākas lietus jakas. Uzloki piedurknes un – uz priekšu laukā draiskoties!

Vienkārša kopšana
Bērnu lietus drēbes, protams, tiks „ekspluatētas” visekstremālākajos apstākļos – tās ne tikai samirks, bet arī visticamāk izbaudīs „dubļu vannas”. „Reima“ lietus apģērbi ir pārklāti ar speciālu, ūdeni un netīrumus atgrūdošu pārklājumu. Lai saglabātu nevainojamu lietus apģērbu tīrību, pietiks tos notīrīt ar mitru lupatiņu, tādējādi izvairoties no pastāvīgas mazgāšanas, kas ne tikai aizņem laiku, bet ar laiku var arī samazināt lietus apģērba aizsargājošās īpašības.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.