Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

LMMDV apbalvo grafikas dizaina konkursa “Iespēja” laureātus

Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas (LMMDV) otrās kārtas piebūves (Alejas ielā 18) izstāžu zālē ir atklāta izstāde, kurā apskatāmi grafikas dizaina konkursā “IESPĒJA” tapušie darbi. Konkursā piedalījās 83 jaunieši no Latvijas mākslas un dizaina vidusskolām un Bērnu mākslas skolām. Labāko darbu autoru starpā arī LMMDV audzēkņi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konkursa mērķis bija veicināt jauniešu interesi par komunikācijas nozari – grafikas dizainu, attīstīt jauniešu praktiskās un digitālās darba iemaņas, attīstīt jaunrades spējas, veidojot oriģinālus un kvalitatīvus darbus, veicināt jauniešu spējas vērot apkārt notiekošo un spēt savu viedokli attēlot grafikas dizainā. Konkurss un darbu izstāde tika realizēta ar Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu, portālu “ReKurZeme” informē PIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola.

Konkursa žūrijā darbus vērtēja grafikas dizainers Miķelis Baštiks, LMMDV Struktūrvienības vadītāja radošajā darbā Mākslas un dizaina programmām Iveta Heinacka, LMMDV Grafikas dizaina pedagogs Valters Palaps.

Konkursa uzvarētāji:
A grupa
1.vieta – PIKC “Rīgas Dizaina un mākslas vidusskola” (audzēknis Aksels Nors, pedagogs Klāra Grundšteine);
2.vieta – PIKC “Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola” (audzēkne Katrīna Gordejeva, pedagogs Zane Bluķe);
3.vieta – PIKC “Ogres tehnikums” (audzēkne Aļesja Kaskeviča, pedagogs Lauris Kalniņš).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

B grupa
1.vieta – PIKC “Ogres tehnikums” (audzēkne Luīze Anna Sproģe, pedagogs Dace Runča);
2.vieta – PIKC “Rīgas Dizaina un mākslas vidusskola” (audzēkne Grieta Ieviņa, pedagogs Klāra Grundšteine);
3.vieta – PIKC “Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola” (audzēkne Patrīcija Krūmiņa, pedagogs Zane Bluķe).

C grupa
1.vieta – Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskola – Rēzeknes Mākslas skola (audzēkne Evelīna Bojāre, pedagogs Iveta Ošāne);
2.vieta – Ventspils Mākslas skola (audzēkne Nora Lelde Lauss, pedagogs Anda Kaņepe-Feldmane);
3.vieta – Jelgavas Mākslas skola (audzēkne Karīna Čerjapkina, pedagogs Anda Birģele).

Svinīgajā pasākumā piedalījās Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) direktora vietnieks kultūrizglītības jautājumos – Kultūrizglītības nodaļas vadītājs Andis Groza, kā arī LNKC izglītības sistēmas eksperte Elita Barisa un LNKC referente Dina Lilisone. Pasākuma svinīgo gaisotni papildināja LMMDV audzēkņu muzikālie priekšnesumi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirms izstādes atklāšanas un apbalvošanas norisinājās Miķeļa Baštika vieslekcija un metodiskais pieredzes apmaiņas seminārs “Komunikācijas dizaina modulārās programmas realizēšanā”. Lekciju bija iespējams klausīties arī tiešsaistes platformā Zoom. M. Baštika vieslekcija, grafikas dizaina konkursa realizēšana un darbu izstāde ar laureātu apbalvošanu tika realizēta ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu, realizējot projektu “Konkurss Komunikāciju dizaina nozarē”. Projekta ideja par konkursu Komunikācijas dizainā realizējās, jo LMMDV ir deleģēta Latvijas mēroga virsvadībā – koordinēt Komunikācijas dizaina modulārās programmas ieviešanu.

Konkurss tika realizēts trīs grupās:
A grupā varēja piedalīties Latvijas profesionālās vidējās izglītības iestāžu mākslas un dizaina izglītības programmu 1., 2. kursa audzēkņi.
B grupā piedalījās Latvijas profesionālās vidējās izglītības iestāžu mākslas un dizaina izglītības programmu 3., 4. kursa audzēkņi.
C grupā piedalījās profesionālās ievirzes izglītības programmas audzēkņi vecumā no 14 līdz 16 gadiem.
Konkursa darba uzdevums A un B grupā bija izveidot digitālu darbu (Instagram post sēriju – deviņi posti kārtojumā 3×3) par tēmu “Iespējas”. Savukārt C grupas konkursa uzdevums bija izveidot digitālu darbu – plakātu par tēmu “Iespēja”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.