Ceturtdien, 2. novembrī, Liepājas Universitātes aktu zālē notika projekta “Inovāciju granti Liepājas studentiem jeb “IGLS” (Nr. 1.1.1.3/21/A/004) ceturtā cikla noslēguma pasākums, kurā dalībnieki prezentēja komisijai četru mēnešu laikā paveikto. Noslēdzošajā ciklā piedalījās sešas Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas audzēkņu komandas un iepazīstināja ar savām produktu idejām.
Šajā ciklā piedalījās LMMDV audzēkņi Linda Marta Lībe, Rebeka Sēlika Stirna, Dāvis Ziemelis, Marta Ieva Broka, Oļesja Odariča, Anete Meire, Simona Simanoviča, Ričards Rērihs, Enriks Kalns un Žanis Brucis-Meiris. Katru komandu projekta norises gaitā atbalstīja komandas vadītājs. Komandas vadītāja un atbalstīja LMMDV pedagogi, portālu “ReKurZeme” informē biedrības “Impact Hub” pārstāve Ilze Šupstika.
Pirmo vietu un 700 eiro saņēma Enriks Kalns un Žanis Brucis-Meiris (DALP 5. vsk. audzēknis) (komanda “Green @ DEPO” izstrādāja depozīta pudeļu savākšanas kastu prototipus);
Otro vietu un 500 eiro naudas balvu saņēma Rebeka Sēlika Stirna un Dāvis Ziemelis, kuri izstrādāja produkta prototipu “AttAch” (funkcionālus apģērba aksesuārus).
Trešo vietu un 300 eiro naudas balvu saņēma Simona Simanoviča un Ričards Rērihs, kuri veidoja vēja zvanu prototipus no Liepājas pludmalē atrastiem dabas materiāliem.
“Izstrādājām depozīta kastes dizainu publiskajām iestādēm, kā arī brīvdabas pasākumiem. Viss sākās ar prototipa izveidošanu skolā, pēc tam sekoja dokumentācijas sagatavošana, lai piedalītos projektā, kad tika dots akcepts, sākam ģenerēt jaunas idejas un gatavot prototipu. Turklāt paralēli projektam, bija piedāvātas dažādas ļoti izsmeļošas un interesantas lekcijas par uzņēmējdarbību. Sniegtie padomi vēl ilgi būs noderīgi,” pieredzē dalās LMMDV audzēknis Enriks Kalns.
“Mūsu ideja projektam “IGLS” bija izveidot aksesuāru, kuru varētu piestiprināt pie jostas, lai tas funkcionētu kā ārēja kabata vai piekariņš. Aksesuārs veidots tā, lai pārvietojoties rokas būtu brīvas, ja nav liekas kabatas vai somiņas. Esam ļoti priecīgi par rezultātu un iesakām visiem piedalīties šajā projektā, jo no tā var tikai iegūt, nevis kaut ko zaudēt,” papildina LMMDV audzēkne Rebeka Sēlika Stirna.
Kā atzīst dalībnieki, projekts “IGLS” sniedz iespēju iepazīt uzņēmējdarbības pasauli, apmeklēt meistarklases, uzņēmumus, attīstīt inovācijas spējas. Četru mēnešu garumā ikviens projektā iesaistītais studējošais saņēma 200 eiro lielu stipendiju. Gan stipendija, gan kontaktu loka paplašināšana motivē jauniešus dalībai projektā. Citos “IGLS” projekta ciklos piedalījās arī LMMDV audzēknes Santa Kurka, Everita Ulberte un Eva Ločmele.
Projekta “IGLS” aktivitātes koordinē Liepājas Universitāte sadarbībā ar biedrību “Impact Hub”, Liepājas izglītības pārvalde, Liepājas Universitātes attīstības fonds, Liepājas Valsts tehnikums. Šoreiz studentu padarīto vērtēja Liepājas Universitātes attīstības fonda priekšsēdētājs Uldis Zupa, Liepājas Universitātes docente Inta Kulberga, biedrības “Impact Hub” pārstāvis Roberts Gaižutis, Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes Pedagoģijas nodaļas vadītāja Baiba Bolšteina, Liepājas reģiona tūrisma informācijas biroja vadītāja Sintija Pusaudze, kā arī Liepājas Valsts tehnikuma direktora vietniece stratēģiskās plānošanas un kvalitātes vadības jautājumos Ieva Šmite.
Publicitātes foto
Reklāma