Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

LMMDV organizē tradicionālās mūzikas, mākslas un dizaina dienas

MIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola (LMMDV) no 15. līdz 27. jūnijam turpinās ikgadējo skolas tradīciju un mācību gada beigās organizēs mūzikas, mākslas un dizaina dienas, tādā veidā iepazīstinot ar skolas absolventu kvalifikācijas darbiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šogad pasākums notiks jau sesto reizi. Tas ir ievērojams notikums Liepājas kultūras dzīvē, kas kalpo kā stūrakmens dizaina tradīciju sekmēšanai un attīstībai ne tikai Liepājā, bet arī ārpus pilsētas robežām. Dizaina dienas ir neatņemama Liepājas kultūrtelpas sastāvdaļa, ko augstu novērtē ne vien skolas audzēkņi, absolventi un pedagogi, bet arī Liepājas iedzīvotāji, mediji un sadarbības partneri, portālu “ReKurZeme” informē MIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola.

“Centrālais notikums tradicionāli ir modes skate, kas šogad notiks 16. jūnijā pulksten 18 koncertzālē “Lielais dzintars”. Topošajiem jaunajiem dizaineriem būs iespēja sevi apliecināt plašākai publikai atvērtā publiskā telpā ar saviem radošajiem darbiem, savukārt skatītāji varēs novērtēt paveikto,” informē LMMDV Apģērbu dizaina izglītības programmas galvenais metodiķis Normunds Vamzis.

Modes skatē piedalīsies LMMDV Apģērbu dizaina izglītības programmas izglītojamie no 1. līdz 3. kursam ar tērpu kolekcijām, kas tapušas šajā mācību gadā. Skates virstēma ir ”Dekonstrukcija”. Ar kvalifikācijas darbu apģērbu kolekcijām sevi pieteiks 4. kursa audzēkne Kristīne Buce (sieviešu tērpu kolekcija “Krilles”) un Ella Gorbačova (sieviešu tērpu kolekcija “ D.I.M. ”). Modes skates gaitā varēs arī novērtēt LMMDV Ādas dizaina izglītības programmas izglītojamo kvalifikācijas darbus: Ievas Sofijas Stenderes darbu “Synergy”, kas ir rekonstruētu ādas apģērbu kolekcija, papildināta ar gleznojumiem autortehnikā, Ralfa Kadeka darbu “Variējamas variācijas” (aktuāli modes aksesuāri un jostu kolekcija) un Adriana Veisbuka rotu mākslas kolekciju “Sapiensi” (senatnīgi dabas materiāli, kas atdzīvināti tēlu ansamblī iemiesojot dabas pirmatnību un reizē arī pievilcību).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ciešā sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmijas Modes dizaina nodaļu skatē piedalīsies bakalaura programmas studenti Jurģis Emīls Liepiņš, Alise Sedliņa-Brūdere ar tērpu kolekciju “Vajadzēs noģērbties” un Nils Alencevičs (ieguvis “Eco Baltia Vide” un “Zaļais punkts” balvu par ilgtspējīgākās kolekcijas konceptu un materiālu izvēli jaunrades darba izveidē) ar tērpu kolekciju “000000”, jāpiebilst, ka viņi ir bijušie LMMDV izglītojamie un absolventi, kas veiksmīgi turpina modes dizaina izglītību Latvijas Mākslas akadēmijā.

Modes skatē piedalīsies arī Džeinas Lubānes tērpu kolekcija “Nakryškoņs”. Autore nominēta par labāko modes dizaina studenti, iegūstot “spicākās adatas” balvu, kā arī Latvijas Mākslas akadēmija īpašo radošo stipendiju.

Par modeļu grimu un matu sakārtojumiem rūpēsies LMMDV Vizuālā tēla stilistu izglītības programmas audzēknes. Pasākumā ieeja ir bez maksas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
  1. jūnijā LMMDV telpās, Alejas ielā 18, kvalifikācijas darbus aizstāvēs Audiovizuālās mākslas un tehnoloģijas nodaļas, savukārt koncertzālē “Lielais dzintars” – Interjera dizaina nodaļas un Arhitektūras nodaļas audzēkņi. Turklāt Mākslas nodaļas kvalifikācijas darbu (gleznojumi un grafika) aizstāvēšana notiks Tāšu muižā. Sākot no 15. jūnija līdz 20. jūlijam darbi būs apskatāmi muižas telpās (no otrdienas līdz svētdienai, iepriekš piesakoties pa tālruni 29133136). Foto nodaļa savus darbus izstādīs Alejas ielas izstāžu zālē. Izstādes atklāšana notiks 15. jūnijā pulksten 18.00. Izstādi varēs apskatīt līdz 8. jūlijam darba dienās no 9.00 līdz 16.00
  2. jūnijā koncertzāles “Lielais dzintars” telpās savus kvalifikācijas darbus aizstāvēs Apģērbu dizaina, Ādas izstrādājumu dizaina, Metāla izstrādājumu dizaina, Koka izstrādājumu dizaina, Keramikas izstrādājumu dizaina, Reklāmas dizaina un Multimediju dizaina izglītības programmu audzēkņi. Darbu izstāde koncertzāles telpās būs apskatāma līdz 27. jūnijam.

Laika posmā no 6. jūnija līdz 16. jūnijam Emiļa Melngaiļa koncertzālē, kultūras namā “Wiktorija” un koncertzālē “Lielais dzintars” notiks Mūzikas vidusskolas kvalifikācijas eksāmeni Stīgu instrumentu spēlē, Taustiņinstrumentu spēlē (klavieres un akordeons), Populārā un džeza mūzikā, Diriģēšanā, Mūzikas projektu vadībā un Pūšaminstrumentu spēlē.

  1. jūnijā Alejas ielas telpās norisināsies Vizuālā tēla stilistu nodaļas un Arhitektūras nodaļas noslēguma pārbaudes darbu aizstāvēšana.

Pie visiem jauniešu darbiem pievienots QR kods, lai skatītāji, to noskenējot, var iegūt papildu informāciju.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.