Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

LPS aicina pašvaldības paust solidaritāti Ukrainas tautai un izkārt Ukrainas karogus

Foto – Pixabay

Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) nosoda Krievijas agresīvo rīcību, sākot plaša mēroga karadarbību Ukrainā, un, solidarizējoties ar Ukrainas tautu, LPS valde aicina pašvaldības izkārt Ukrainas valsts karogus, aģentūru LETA informēja LPS pārstāve Ella Pētermane.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

LPS valde ir vienisprātis – iebrūkot Ukrainā, tiek īstenota agresija pret visu demokrātisko pasauli un šajā situācijā visiem jābūt vienotiem un jāsniedz viss iespējamais atbalsts.

Valdes sēdē pieņemts lēmumu aicināt visas Latvijas pašvaldības pie savas administratīvās ēkas vai pašvaldībai nozīmīgā vietā izkārt Ukrainas karogu, tādējādi atbalstot Ukrainas valsts neatkarību un teritoriju integritāti. Tāpat LPS valde aicina pašvaldības, kurām ir sadraudzības pašvaldības Ukrainā, sazināties ar tām un apzināt, kādu palīdzību iespējams sniegt saistībā ar krīzi.

“Šajā kritiskajā brīdī esam kopā ar mūsu Ukrainas kolēģiem – Ukrainas pašvaldībām un visu Ukrainas tautu. Mēs iestājamies par valsts centieniem nostiprināt demokrātisko attīstību, neatkarību un teritoriālo nedalāmību. Ukrainas pašvaldības ir augstu novērtējušas līdz šim Latvijas pašvaldību pausto atbalstu un sniegto dažāda veida palīdzību,” atzina LPS priekšsēdis Gints Kaminskis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņš arī pateicās visām pašvaldībām, kuras arī tagad jau ir gatavas palīdzēt sadraudzības pilsētām Ukrainā. LPS sola darīt visu, kas ir “mūsu spēkos, lai palīdzētu arī tiem cilvēkiem, kuri meklēs patvērumu Latvijā”.

Saistībā ar aktuālo situāciju Ukrainā valdes sēdē ar iekšlietu ministri Mariju Golubevu (AP) tika pārrunāts jautājums par bēgļu izmitināšanu. Atbalstot nepieciešamību pēc tūlītējiem īstermiņa risinājumiem, LPS priekšsēdis Kaminskis uzsvēra, ka vienlaikus ir jādomā arī par turpmākajiem soļiem – par situāciju pēc trim mēnešiem, domājot par nodarbinātības, turpmākās izmitināšanas un izglītības jautājumiem.

Jau ziņots, ka neilgi pēc Krievijas prezidenta Vladimira Putina pavēles sākt “militāru operāciju” Ukrainā ceturtdienas rītā Krievijas bruņotie spēki veica raķešu triecienus un iebruka savā kaimiņvalstī vairākos virzienos, arī no 2014.gadā okupētās Krimas. Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis izsludinājis valstī karastāvokli un paziņojis, ka Ukraina sarauj diplomātiskās attiecības ar Krieviju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ukrainas armija iesaistījusies karadarbībā pret Krievijas bruņotajiem spēkiem, sadursmēs un Krievijas triecienos zaudējot vairākus desmitus karavīru. Ukraina paziņojusi arī par vairākiem notriektiem Krievijas lidaparātiem, ko Krievija gan noliedz.

Eiropas Savienība, ASV, Lielbritānija un citas valstis iebrukuma gadījumā Ukrainā draudējušas noteikt Krievijai ļoti nopietnas sankcijas, kuras drīzumā sola īstenot.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.