Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Mazā ceļojošā izrāde “Vai esam tikušies agrāk?”

9.februārī Cīravā, 12. februārī Laidos un 22.februārī Pāvilostā bez maksas būs skatāma horeogrāfes Kristīnes Brīniņas iestudētā izrāde “Vai esam tikušies agrāk?”. Mazā ceļojošā izrāde vēsta par nejaušu satikšanos, atmiņu ceļojumu un vēlmju meklēšanu. Izrādes impulss ir vācu rakstnieka Mihaela Endes grāmata „Bezgalīgais stāsts”. Stāstā ir teikts, ka bez atmiņām nav iespējams vēlēties. Grūtākais ceļš ir atrast savu patieso vēlēšanos, kas aizved pie dzīvības ūdens.

Ideja atspoguļojas izrādē, pievēršoties gribas un atmiņu nozīmei un to ietekmei uz nākotni. Izrāde balansēs starp fantāziju un īstenību, fikciju un dokumentalitāti, sapludinot robežas starp reālo un iztēloto. Autore izrādē aicinās ļauties iztēlei bez robežām.

Izrāde ir bez vecuma ierobežojumiem – tā ir piemērota ikvienam skatītājam jebkurā vietā. Izrādes ilgums ~15 min.

Izrādes:

  1. februārī Cīravā, Cīravas bibliotēkā – plkst. 15:00 un 19:00
  2. februārī Laidos, Laidu muižā – plkst. 13:00 un 15:00
  3. februārī Pāvilostā, Pāvilostas Mūzikas un mākslas skolā – plkst. 17:30
  4. februārī Rīgā, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā – plkst. 11:00, 12:00, 13:00, 14:00, 15:00, 16:00

Bezmaksas izrādēm var pieteikties sūtot savu vārdu (izrādes norises vietu vēlamo laiku) uz vaiesamtikusiesagrak@gmail.com vai (+371 26492142).

Papildus izrādes noteiktajām norises vietām un laikiem, izrāde ceļos pa pilsētām un laukiem, satiekot savus nejaušos skatītājus kādā parkā, uz ielas vai pie vietējā veikala.

Par izrādes autori: Kristīne Brīniņa ir neatkarīga horeogrāfe, dejotāja un izpildītāja. Ir absolvējusi Latvijas Kultūras akadēmiju, iegūstot bakalaura grādu laikmetīgās dejas horeogrāfijas specialitātē. Kristīne ir piedalījusies starptautiskajos projektos Latvijā, Kiprā, Turcijā, Norvēģijā, Luksemburgā, Islandē, ASV un Korejā. Māksliniece un viņas izrādes ir vairākkārtēji nominētas Latvijas teātra balvai „Spēlmaņu nakts” un Latvijas dejas balvai „Dejas balva”. 2021. un 2022. gadā Kristīne ieguva Liepājas Kultūras balvu par izcilu netradicionālu teātra izrāžu formu īstenošanu Liepājas pilsētvidē un 2021. Dance.lv žurnāla redakcijas balvu par redzamu un aktuālu darbošanos dejas nozarē, aicinot pārvērtēt mākslas uzdevumus un robežas. Viņas darbi balstīti ikdienas dzīves situācijās, kas piesardzīgā un trauslā veidā, ar šķietami vienkāršām kustībām un darbībām tiek pārnestas mākslas formās. To izpildītāji var būt skatuves profesionāļi, kā arī cilvēki, kuru ikdiena nav saistīta ar skatuves mākslu. Kristīne šo procesu sauc par “dokumentālās dejas metodi”, metodi, kurā kustība kļūst par galveno, lai dokumentētu pašu dzīvi viscilvēcīgākajā veidā.

„Prasme runāt par sarežģīto un uzdot neērtus jautājumus, vienlaikus dāvinot skatītājam gaišu cerību, ir izrādes idejas autores horeogrāfes Kristīne Brīniņas mākslinieciskā rokraksta iezīme.” Kitija Balcare, Dance.lv

„Kristīne Brīniņa mākslā atrod telpas, kurās deja ir klātesoša un dzīva, un tad pārvērš to izrādē.” Valteris Sīlis

Mājas lapas: https://www.movementreport.lv

Izrādes autore, ceļiniece: Kristīne Brīniņa
Scenogrāfijas un lelles māksliniece: Velta Emīlija Platupe
Ceļojošā krēsla meistars: Leonīds Rotbards
Producenti: Paula Purniņa un biedrība “Cita Abra”
Atbalstītāji: Valsts Kultūrkapitāla fonds, Liepājas Kultūras pārvalde, Liepājas Universitāte, Cīravas Bibliotēka, Pāvilostas Mūzikas un mākslas skola, Laidu muiža, Latvijas Nacionālā bibliotēka.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.