Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Mēbeļu ražotāja “Daiļrade koks” apgrozījums pērn pieaudzis par 24,1%

Mēbeļu ražotājs SIA “Daiļrade koks” pagājušajā gadā strādāja ar 31,585 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 24,1% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa pieauga par 53,6% un bija 1,935 miljoni eiro, liecina informācija “Firmas.lv”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uzņēmuma gada pārskata vadības ziņojumā skaidrots, ka veiksmīgu rezultātu izdevies panākt pateicoties klientu lielajai aktivitātei un optimālai “Daiļrade koks” ražotņu noslodzei, vēsta LETA.

Vienlaikus daļa apgrozījuma pieauguma sasniegta izejmateriālu cenu un personāla izmaksu pieauguma ietekmē, un šo faktoru rezultātā uzņēmums aizvadītā gada laikā vairākkārt paaugstināja pārdošanas cenas klientiem, tomēr uzņēmuma vadība norāda, ka klienti saprotoši pieņēmuši situāciju.

Pērn uzņēmums pievērsa vērību ražošanas efektivitātes uzlabošanai, lai kaut daļēji amortizētu izmaksu kāpumu un spētu saglabāt konkurētspēju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vadības ziņojumā teikts, ka pērn realizēts investīciju projekts Valmieras ražotnē, kurā pilnībā nomainīta mēbeļu detaļu apdares līnija un papildus uzstādīta detaļu krāsošanas līnija ar krāsas smidzināšanas metodi, kā arī ar tuneli detaļu pilnīgai nožāvēšanai.

Vienlaikus tika veikti šīs ražotnes rekonstrukcijas darbi, kā ietvaros veikta ventilācijas sistēmas nomaiņa, rekuperācijas sistēmas uzstādīšana, saspiestā gaisa kompresoru nomaiņa, kā arī apgaismojuma nomaiņa. Daļa šo investīciju veiktas ar Eiropas Savienības Kohēzijas fonda atbalstu.

“Daiļrade koks” investīcijas uzņēmuma attīstībā pērn bija 2,6 miljoni eiro, teikts ziņojumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt 2021.gada nogalē uzņēmums veica sev piederošo nekustamo īpašumu pārvērtēšanu, kā rezultātā konstatēts, ka īpašumu vērtība kopš iepriekšējo vērtējumu izdarīšanas ir pieaugusi par aptuveni 1,1 miljonu eiro.

Komentējot Krievijas uzsāktā kara Ukrainā ietekmi, uzņēmuma vadība norāda, ka ir radies atsevišķu materiālu deficīts, kas veicina neprognozējamu cenu pieaugumu. Kara ietekmē radušās grūtības ar saplākšņa, MDF un lamināta piegādēm.

Vienlaikus uzņēmuma vadība pauž, ka šie jautājumi tiek risināti, tomēr izejmateriālu cenas palielinās, kā rezultātā pieaug arī gatavās produkcijas cenas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2020.gadā “Daiļrade koks” strādāja ar 25,451 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 9,5% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa pieauga par 62,1% un bija 1,26 miljoni eiro.

Kompānija “Daiļrade koks” reģistrēta 1993.gadā, un tās pamatkapitāls ir 1,5 miljoni eiro. Kompānijas kapitālā 70% pieder Andrim Jansonam, savukārt 30% – Jurim Naglam.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.