Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Moduļu mājas ir ilgtspējīgs un ekonomisks risinājums

Pārdomas par dzīves vietas izvēli satrauc aizvien vairāk cilvēku. Svarīgi aspekti ir ikmēneša maksājumi, estētika un komforts. Mūsdienīgs risinājums ir www.koka.lv piedāvātās moduļu mājas, kas ir viegli pielāgojamas ikviena gaumei un izmaksām.

SIA “Koka ziemas dārzi” sākums ir 2004. gads un kopš dibināšanas uzņēmums uzkrājis lielu pieredzi dažādu sarežģītu koka un stikla konstrukciju projektēšanā, izgatavošanā un uzstādīšanā. Viss tiek izgatavots Latvijā, Salaspils pagasta Sauriešos. Šobrīd tiek piedāvāti koka ziemas dārzi, lapenes, stikla fasādes, logi un durvis, kam pievienojušās arī moduļu mājas jeb dzīvojamās mikromājas.

Citās valstīs moduļu mājas ir daudz izplatītākas nekā Latvijā. Zviedrija un Japāna ir vadošie šādu ēku būvniecības ziņā, tāpat arī, piemēram, Lielbritānija, kura katru gadu uzbūvē aptuveni 75 000 moduļu māju.

Kā stāsta “SIA “Koka ziemas dārzi” īpašnieks Normunds Guļajevskis, pie moduļu māju izplatīšanas idejas nonāca pieprasījuma dēļ. Viņš skaidro, ka moduļu mājas šobrīd pieejamas trīs dažādu izmēru blokos – 9 m², 15 m² un 29 m², no kuriem savstarpēji var veidot dažādas kombinācijas. Katrs modulis ir patstāvīgs, ko pēc nepieciešamības var pārvietot vai noņemt pavisam.

9 m² modulis ir ideāli piemērots palīgtelpām, piemēram, biroja, pirts, vai arī tajā var ierīkot guļamistabu. Vidējais – 15 m² – modulis pieejams vairākos variantos: ar sanitāro mezglu, virtuvi un dzīvojamo telpu vai tikai dzīvojamo telpu. Tas var tikt izmantots, piemēram, kā viesu māja vai glempings. Savukārt lielākais – 29 m² – modulos ir dzīvojamais nams ar visām nepieciešamajām ērtībām. Komplektā modulis nāk ar visām nepieciešamajām ērtībām – santehniku, sadzīves tehniku un mēbelēm. Nevajadzēs satraukties arī par laikapstākļiem, jo pateicoties modernajam siltumsūknim, mājā iespējams dzīvot gan ziemā, gan vasarā.

Moduļu mājas izveide prasa vien mēnesi un tiek izgatavotas pēc pasūtījuma. Normunds Guļajevskis stāsta, ka visus moduļus var vienkārši pārvest uz klienta izvēlēto vietu un savienot kopā. ” Apsaimniekošanas izmaksas ir zemas. Maijā par savu 15 m² moduļu māju samaksāju vien piecus eiro,” skaidro Guļajevskis. Savukārt prognoze pie –20 grādiem ir līdz 10 eiro mēnesī.

Moduļu mājas izmantošana iespējama vairāk nekā 60 gadu garumā, taču, ja vēlme ir no tās atvadīties, tad var pārdot atpakaļ uzņēmumam un tā nonāks otrreizējā tirgū, jo konstrukciju nolietot tik īsā laikā nav iespējams, savukārt apdari var atjaunot.

Latvijā ražotu koka karkasu moduļu māju profesionālie speciālisti ieteiks labāko risinājumu. Piezvani vai sarunā tikšanos uz vietas, lai pašu acīm aplūkotu moduļu māju: 29 107 888

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.