Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Nākamā lielā lieta grāmatvedībā

Nākamā būtiskā tēma, ko der apdomāt ikvienam uzņēmumam, kurš to vēl nav izdarījis, ir ārpakalpojumu izmantošana grāmatvedībā. Šobrīd, kad daudzi uzņēmumi strādā attālināti, ir tikai loģiski, ka arī grāmatvedības ārpakalpojumi ienāk arvien vairāk uzņēmumos. Kāpēc?

Kam tas der?

Valda priekšstats, ka grāmatvedību ārpakalpojumā neizvēlas lieli uzņēmumi. Daļēji tā ir patiesība, jo lielos uzņēmumos finanšu vadības sistēmas ir komplicētas, tās ir grūti uzticēt kādam no malas, taču arvien biežāk arī lieli uzņēmumi izvēlas ārpakalpojumā nodot kādu vienu konkrētu grāmatvedības jomu, tādējādi atbrīvojot iekšējos resursus.
Taču ārpakalpojumu izmantošana jau ir teju standarta prakse start-up uzņēmumiem, kuru vadītāji koncentrējas uz jauno ideju un biznesu, tāpēc viņiem nav laika grāmatvedībai, to ir ērti uzticēt kādam cilvēkam no malas, kas operatīvi paveiks visus nepieciešamos darbus. Tāpat priekšroku ārpakalpojumiem mēdz dot uzņēmumi, kuri piedzīvo strauju izaugsmi – aug apgrozījums, apjomi, jāpieņem jauni darbinieki, tāpēc īsā laikā nepieciešams palīgs, kas risinās grāmatvedības jautājumus. Tāpat arī grūtībās esošiem uzņēmumiem var noderēt ārpakalpojums – ja uzņēmumam klājas grūti, tas vairs nevar atļauties algot pats savu grāmatvedi, taču atskaites ir jānodod un algas jārēķina, tad konkrētu darbu veikšanai var piesaistīt cilvēku no malas.

Mūsdienīgas prasības

Šobrīd uzņēmējdarbība piedzīvo izmaiņas, tādas vērojamas arī grāmatvedības jomā. Grāmatveži pamazām pārtop analītiķos, kas pārzina uzņēmuma finanšu asinsriti un ir gatavi dot savus padomus uzņēmuma vadībai, kam jāpieņem dažādi būtiski lēmumi. Visas šīs funkcijas var uzņemties arī ārpakalpojuma sniedzējs, kas ikdienā strādā ar uzņēmuma datiem. Būtiskākie darbi, ko šāds eksperts paveiks, ir dažādu datu apkopošana un prezentēšana vadībai saprotamā formātā, rentabilitātes aprēķinu veikšana, nodokļu optimizēšana likuma ietvaros, izmaksu politikas izveide un kontrole, dažādu rādītāju salīdzināšana utt.

Mainoties biznesam, mainās arī grāmatvedība, līdz ar to mēs, Corsax.lv komanda, aicinām uz sadarbību! Esam gatavi būt jūsu labākie ārpakalpojumu grāmatveži, finanšu un nodokļu konsultanti un sabiedrotie, kas paveiks visus nepieciešamos grāmatvedības darbus, kamēr jūs koncentrēsieties uz būtiskāko – uzņēmuma peļņas gūšanu.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.