Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Nekustamais īpašums Liepājā: drošāk dalder.lv

Valsts policijas dati liecina, ka zagšana, tostarp krāpšana ar nekustamo īpašumu, ir noziegums TOP1. Lai pērkot nekustamo īpašumu Liepājā nenokļūtu krāpnieku nagos, svarīgi būt informētam par dažādām krāpniecības shēmām un prast laikus saskatīt brīdinošus signālus, kas liecina par iespējami noziedzīgu darījumu. Lai jaunais nekustamais īpašums Liepājā nepārtaptu jauna kriminālprocesa ierosināšanas iemeslā, sadarbībā ar inovatīvo bezmaksas sludinājumu portālu dalder.lv aplūkosim populārākās krāpniecības metodes.

Dalder ir 1. sludinājumu portāls Latvijā, kas piedāvā tādus bonusus kā bezmaksas mājaslapas/lietotāju profili un atsauksmju sistēma. Šīs funkcijas veicina darījumu caurspīdīgumu un ļauj pārliecināties par otras puses identitāti. Tāpēc portāla veidotāji ir pārliecināti, ka tā ir šobrīd drošākā sludinājumu vietne, tostarp iegādājoties nekustamo īpašumu Liepājā.

Populāri krāpšanas veidi

Likums nosaka aizliegumu veikt skaidras naudas darījumus atsavinot īpašumu, jo tādējādi tiek apieti nodokļi. Ja informācija par darījuma norisi netiek atspoguļota konta pārskatā, iespējams pieņemt, ka samaksa nav notikusi. Tāpat darījums ar skaidru naudu atbildīgajām iestādēm neļauj pārliecināties par līdzekļu izcelsmi. Tādējādi pārdevējs riskē pārdot īpašumu kādam, kas naudu ieguvis noziedzīgā ceļā, piemēram, tirgojot narkotikas.

Lai iegādātos nekustamo īpašumu Liepājā, krāpnieki var pieprasīt pilnu vai daļēju samaksu skaidrā naudā. Šo iemaksu pircējs vēlāk riskē zaudēt, jo pēc darījuma var atklāties, ka uzrādītā pilnvara vai zemesgrāmata tikusi viltota, vai arī kādam bijušas pirmpirkuma tiesības. Līdz ar to īpašumu iegādāties nav iespējams, bet krāpnieks ar skaidro naudu tikām jau pazudis tālēs zilajās. Tāpat pārdevēji var piemānīt pircējus, uzdodoties par viltus nekustamā īpašuma Liepājā mantiniekiem.

Ar nekustamo īpašumu Liepājā mahinācijas veikt var arī dažādos citos veidos. Piemēram, ļaunprātīgi izmantojot pilnvaru. Šo pilnvaru krāpnieks iegūst, uzdodoties par kādas labdarības organizācijas pārstāvi, kas vientuļam un vientiesīgam cilvēkam piedāvā palīdzību. Rezultātā krāpnieks iegūst tiesības rīkoties ar šī cilvēka īpašumu, tostarp – to pārdot.

Kā sevi pasargāt?

Zema nekustamā īpašuma Liepājā cena, steidzīga darījuma norise, aizdomas par notariāli viltotiem dokumentiem, pārdošanas līgums pircējam nesaprotamā valodā un darījuma norise skaidrā naudā – tie visi ir signāli, kas liecina par krāpniecību. Pārdevēja un pircēja interesēs ir darījuma norisē iesaistīt sertificētus vērtētājus un mākleru, kā arī izmantot elektroniskus pārskaitījumus.

Par pārdevēja identitāti un iepriekšējo darījumu vēsturi pārliecināties var arī portālā dalder.lv. Katra lietotāja mājaslapā pieejamās atsauksmes ir viena no uzticības mērauklām. Tāpat profilā iespējams pievienot saites uz sociāliem tīkliem kā papildus identitātes apliecinājumu.

Ja tiek pārdoti vai pirkti dzīvokļi Liepājā, mājas vai zeme, ar dalder.lv ir drošāk!

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.