Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Nīcas vidusskolas skolēni piedalīsies konkursa “FIZMIX Eksperiments” pusfinālā

Vairākus mēnešus jaunieši no 145 Latvijas skolām pārbaudīja savas zināšanas skolēnu erudīcijas konkursā “FIZMIX Eksperiments”. Ir zināms, kuras desmit komandas no Kurzemes iekļuvušas pusfinālā. Konkurss noslēgsies 15. aprīlī Rīgā, “Hanzas peronā”, kur visas dienas garumā norisināsies Latvijas Fizikas festivāls. Tā ietvaros paredzēta plaša un daudzveidīga programma, kā arī konkursa noslēguma kārtu norise un uzvarētāju noskaidrošana.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Skolēnu erudīcijas konkurss norisinās jau 28. gadu, un šogad tam pieteicās 1155 skolēni no visas Latvijas. Vissīvākā konkurence par iespēju iekļūt konkursa pusfinālā bija Rīgā un Kurzemē – Rīgu pārstāvēja 49, bet Kurzemi – 48 komandas. Latgalē šoreiz sacentās 41 komanda, Vidzemē – 37, Zemgalē – 32, savukārt Rīgas reģionu pārstāvēja 24 komandas. Iespēju cīnīties pusfinālā, kas notiks klātienē, Latvijas Fizikas festivālā, ieguva katra reģiona desmit erudītākās komandas, portālu “ReKurZeme” informē konkursa koordinatore Lelde Bukovska.

Tāpat kā pērn, arī šogad Kurzemē fizikā erudītākie bijuši Saldus skolēni, iegūstot augstāko punktu skaitu līdzšinējās konkursa kārtās. Teicamus rezultātus uzrādījuši arī liepājnieki – uz pusfinālu dosies trīs komandas. Ceļazīmi uz nākamo konkursa kārtu ieguvuši arī Nīcas vidusskolas, Dundagas vidusskolas, Jaunpils vidusskolas, Ances pamatskolas un Tukuma 3. pamatskolas jaunieši.

Kurzemes 10 erudītākās komandas, kas piedalīsies pusfinālā, ir: 
1. “Gudrība un daile”, Saldus vidusskola;
2. “Rezistori”, J. Čakstes Liepājas pilsētas 10. vidusskola;
3. “Deniss un rūķīši”, Oskara Kalpaka Liepājas 15. vidusskola;
4. “Spēka Avots”, Tukuma 3. pamatskola;
5. “gudras galvas”, Liepājas 7. vidusskola;
6. “Racēji”, Jaunpils vidusskola;
7. “Divi un trīs”, Ances pamatskola;
8. “Fermeri”, Jaunpils vidusskola;
9. “NikeE”, Dundagas vidusskola;
10. “Tahjoni”, Nīcas vidusskola.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konkursa pusfināls, fināls un Latvijas Fizikas festivāls 15. aprīlī

  1. aprīlī Rīgā, “Hanzas peronā”, visas dienas garumā norisināsies Latvijas Fizikas festivāls. Tā ietvaros pusfinālisti turpinās cīņu par iekļūšanu finālā. 6 erudītākās komandas sacentīsies par galveno balvu – komandas kopīgu ceļojumu uz “Kopernika Zinātnes centru” Varšavā, Polijā. Latvijas Fizikas festivālam būs plaša bezmaksas programma ­– apmeklētāji varēs izglītoties dažādiem vecumiem piemērotās izziņas pieturās un piedalīties eksperimentos, pārbaudīt savas zināšanas un iegūt balvas konkursos, izbaudīt grupas “Carnival Youth” koncertu, kā arī sekot līdzi pusfinālistu un finālistu gaitām. Ar plašāku festivāla programmu iespējams iepazīties šeit.

Par erudīcijas konkursu “FIZMIX Eksperiments”

AS “Latvenergo” rīkotais erudīcijas konkurss norisinās 28. reizi, pulcējot komandas no Latvijas skolām, kurās mācās 8. un 9. klašu skolēni. “FIZMIX Eksperiments” konkursa mērķis ir izglītot skolēnus par drošu un efektīvu elektroenerģijas lietošanu ikdienā, veicināt jauniešos interesi par eksaktajām zinātnēm, saistošā veidā parādīt, kā teorētiskās zināšanas izmantot praksē, kā arī veicināt jauniešos profesionālu interesi, padziļināti apgūstot fiziku. Ar konkursa “FIZMIX Eksperiments” palīdzību gan skolotāji, gan skolēni var pārliecināties, ka fizika nav tikai sarežģīta teorija, bet tā eksistē mums visapkārt un var būt aizraujoša. Vairāk par konkursa norisi var uzzināt www.fizmix.lv/eksperiments.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.