Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

No marta ieceļošanai Latvijā vairs nebūs jāpilda “covidpass.lv”

Foto – Freepik

No 1. marta ieceļošanai Latvijā vēl arvien būs nepieciešams Covid-19 sertifikāts vai negatīvs Covid-19 testa rezultāts, bet tiks atcelta prasība aizpildīt “covidpass.lv”, aģentūru LETA informēja Satiksmes ministrijas pārstāvji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Prasība pēc ieceļošanas doties pašizolācijā ir atcelta kopš 16.februāra.

Tāpat no 1.marta ieceļošanai Latvijā nebūs nepieciešams būtisks iemesls. Vienlaikus tiks turpināta ieceļotāju Covid-19 sertifikātu un testu rezultātu kontrole, nodrošinot vienādas prasības ieceļotājiem neatkarīgi no ieceļošanas valsts. Ieceļotājiem no valstīm, kas nenodrošina Covid-19 testēšanas sertifikāta izsniegšanu, negatīvam Covid-19 testa rezultātam jābūt izceļošanas valsts valodā vai angļu valodā papīra vai elektroniskā veidā (viedierīcē).

Ja persona starptautiskajam pārvadātājam nevarēs uzrādīt derīgu Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu vai negatīvu Covid-19 testa rezultātu (PĶR vai antigēna), pārvadātājs būs tiesīgs atteikt iekāpšanu transportlīdzeklī.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Spēkā paliek iepriekš noteiktie izņēmumi gadījumiem, kuros ieceļošanai netiek prasīts Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts vai negatīvs Covid-19 testa rezultāts, tostarp bērniem vecumā līdz 12 gadiem.

Ieceļotājiem, tostarp arī ar Covid-19 pārslimošanas vai vakcinācijas sertifikātu tiks saglabāta iespēja pēc ielidošanas veikt brīvprātīgu, valsts apmaksātu Covid-19 testu starptautiskajā lidostā “Rīga”.

Vienlaikus Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) veiks riska novērtējumu, lai identificētu valstis, kurās Covid-19 izplatības riski ir ļoti augsti un rada risku sabiedrības veselībai. Lai ieceļotu no šādām, īpaši augsta riska valstīm, būs vajadzīgs būtisks iemesls un papildus būs jāveic Covid-19 tests Latvijā. Pašlaik šādas valstis nav identificētas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.