Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Noderīgi ieteikumi darba meklētājiem

Esat jauna darba meklējumos? Tad, iespējams, esat dzirdējis tādus padomus kā ‘’ņemiet vērā savas intereses’’, ‘’aptaujājiet paziņas’’ un ‘’pielāgojiet savu CV’’. tomēr ne vienmēr ar to pietiek, lai dabūtu tādu darbu, pēc kāda kārojat.

Nenoliedzami, ka tas viss ir svarīgi – gan apjautāti paziņas, gan atrasts CV paraugs, pēc kura izveidot savējo, gan arī izzinātas pašam savas stiprās puses. Tomēr, lai darba meklējumi būtu rezultatīvi, der ņemt vērā vēl citus efektīvus, bet dažkārt piemirstus padomus.

Nepaļaujaties tikai uz darba sludinājumiem

Ir labi un vērtīgi katru dienu veltīt laiku tam, lai pārskatītu darba sludinājumus, bet papildus Jūs varat radīt vēl citu stratēģiju – izdomāt, kādā nozarē vēlaties darboties, atrast uzņēmumus, kuros labprāt strādātu, izpētīt, kas nepieciešams, lai uzlabotu kādas konkrētas prasmes, kas Jums šāda veida darbā varētu noderēt.

Nesūtiet pieteikumu uzreiz

Tas, ka esat atradis piemērotu vakanci, nenozīmē, ka Jums steigā jāsūta pieteikums. Ir vērts vispirms uzzināt vairāk par uzņēmumu, izpētīt, vai tā vērtības saskan ar Jūsu. Pirms pieteikuma nosūtīšanas varat arī sazināties ar sludinājumā norādīto kontaktpersonu, lai uzzinātu Jums interesējošo papildu informāciju.

Pievērsiet uzmanību ķermeņa valodai

Iespējams, tas jau ir dzirdēts iepriekš, bet darba meklētāji ne vienmēr to uztver nopietni. Ķermeņa valoda darba intervijās ir īpaši svarīga. Atbilstoša stāja, roku un kāju stāvoklis, palīdzēs Jums paust pārliecību un vairot uzticību. Tāpat ir vērtīgi pievērst uzmanību intervētāja ķermeņa valodai, jo tas palīdzēs saprast – esat uz pareizā ceļa vai nē.

Nekoncentrējieties uz darbu, kas patiks Jums uzreiz

Lai arī katram ir svarīgi darīt darbu, kas patīk, tomēr nevajadzētu likt lielas cerības uz to, ka atradīsiet darbu, par ko būsiet sajūsmā jau pirmajā darba dienā. Katrā darbā ir savi izaicinājumi un aspekti, kam ir jāpielāgojas. Pareizais veids, kā domāt par to, vai konkrētais amats būs piemērots Jums, ir uzdot sev jautājumu par to, vai Jums patiks tas, kur būsiet pēc 5 gadiem, protams, ar nosacījumu, ka visu šo laiku būsiet veltījis laiku savai izaugsmei.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.