Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Noderīgi padomi, kā vadīt auto spēcīga vēja laikā

Pirms dodaties ceļā ar auto, vienmēr vajadzētu pārbaudīt laika prognozi un konkrētā brīža reālos laikapstākļus. Taču diemžēl arī tad, kad liekas, ka zinām, ko sagaidīt, laikapstākļi bieži vien mainās pāris minūšu laikā, apgrūtinot braukšanas apstākļus, kā arī radot uztraukumus. Viena no bīstamākajām dabas parādībām, kas var būtiski apdraudēt ceļu satiksmes dalībniekus – spēcīgs vējš. Teju ikvienam autovadītājam kaut reizi uz ceļa nākas saskarties ar šo bīstamo parādību, tāpēc ikvienam autovadītājam ieteicams zināt, kā šādā situācijā rīkoties – lūk, noderīgi padomi, kā vadīt auto spēcīga vēja laikā!

Kā vadīt auto spēcīga vēja laikā?

 1. Samaziniet braukšanas ātrumu!
  Ja vēja brāzmas ir ļoti spēcīgas, liela daļa cilvēku cenšas ātrāk nokļūt galamērķī, taču tas rada lielāku drošības apdraudējumu un ievērojami paaugstina negadījuma risku. Ja jūtat, ka tās sāk apgrūtināt automašīnas vadāmību, samaziniet braukšanas ātrumu! Jāņem vērā, ka spēcīgs vējš var pakļūt arī zem auto, tādējādi ietekmējot gan vadāmību, gan bremzēšanas apstākļus – šādās situācijās var būt sajūta, ka automašīna planē vai arī ik pa laikam pat lidinās. Samazinot ātrumu, Jūs varēsiet laicīgi izvairīties no šķēršļiem, kā arī laicīgi nobremzēt, ja brāzmas pēkšņi kļūst ievērojami stiprākas.
 2. Ieturiet distanci no citiem ceļu satiksmes dalībniekiem!
  Jāņem vērā, ka spēcīgs vējš var ietekmēt arī citu ceļu satiksmes dalībnieku uzvedību uz ceļa, piemēram, likt veikt strauju bremzēšanas manevru, tāpēc braucot centieties ieteicams ieturēt no tiem drošu distanci! Jo lielāks transportlīdzeklis, jo lielāki draudi, līdz ar to lielāka distance jāietur.
  Par drošu distanci ikdienā tiek uzskatīti 2-3 metri no priekšā, kā arī aizmugurē esošā transportlīdzekļa, savukārt spēcīga vēja laikā distanci vajadzētu dubultot, un tai jābūt vismaz 4-6 metri. Tas nodrošinās, ka vajadzības gadījumā varat laicīgi noreaģēt un atbilstoši rīkoties.
 3. Koncentrējieties tikai un vienīgi uz braukšanu!
  Spēcīga vēja laikā koncentrējieties tikai un vienīgi uz braukšanu! Nekādā gadījumā braukšanas laikā neizmantojiet viedierīces, nenovērsieties, lai runātu ar pasažieriem vai nenašķojieties, jo redzamība un vadāmība var būt ļoti apgrūtināta un tas ir bīstami – tā vietā turiet abas rokas uz stūres un skatieties uz ceļa virsmu! Turklāt, šadās situācijās ir īpaši svarīgi, lai rokas uz automašīnas stūres būtu novietotas pareizi – vairumā gadījumos autovadītāji uz stūres tur tikai vienu roku, taču tad pastāv risks, ka vēja brāzmas var pārņemt kontroli pār auto.

  Iedomājieties, ka automašīnas stūre ir pulkstenis – rokām ir jābūt uz 10:00 un 14:00! Tādā veidā vēja laikā autovadītājam ir vairāk kontroles pār automašīnu, un vējš neradīs sajūtu, ka tā planē vai arī pat lidinās.
 4. Apdomājiet – vai braucienu nevar atlikt?
  Ja jau laicīgi zināt, ka gaidāms spēcīgs vējš, apdomājiet – vai braucienu nevar atlikt? Šādos apstākļos mēs iesakām palikt mājās, īpaši, ja šaubāties par savām autovadīšanas prasmēm un brauciens nav steidzams. Turklāt, saņemot spēcīgas vēja brāzmas, varat apdraudēt ne tikai sevi un savus pasažierus, bet arī citus ceļu satiksmes dalībniekus, tāpēc šis lēmums ir ļoti atbildīgs.

  Ja tomēr braucienu nevar atlikt, rūpīgi izplānojiet maršrutu un izvēlieties tādu ceļu, kur vēja ietekme varētu būt mazāka! Spēcīga vēja laikā visdrošāk būs pārvietoties pa galvenajiem ceļiem un apbūvētiem rajoniem. Esiet ļoti uzmanīgs, ja maršrutā paredzēts, piemēram, no meža izbraukt klajumā, jo šādās vietās vēja brāzmas var būt daudz spēcīgākas un vairāk apgrūtināt vadāmību. Ieteicams padomāt par sliktāko scenāriju, vairojot izredzes palikt drošībā, tāpēc jābūt gatavam:

  ● Pārbaudiet, vai Jums ir līdz rezerves riepa un instrumenti, lai to nomainītu!
  ● Uzlādējiet mobilo telefonu un brīdiniet cilvēkus, ka dodaties ceļā, lai vajadzības gadījumā tie zina, kur Jūs meklēt! Ņemiet līdz lādētāju un portatīvo akumulatora lādētāju!
  ● Ņemiet līdz siltu apģērbu, t.sk. pledu!
  ● Pārbaudiet, vai Jums ir līdzi pirmās palīdzības aptieciņa!

  Vējainā laikā ir liels risks, ka paliksiet stāvam, piemēram, ceļa malā, savukārt, sekojot šiem padomiem, būsiet gatavs jebkuram scenārijam!

Ceram, ka augstāk minētie padomi palīdzēs Jums saprast, kā vadīt automašīnu spēcīga vēja laikā! Kā redzams, ir diezgan daudz soļu, kas jāievēro, lai braukšana spēcīga vēja laikā būtu droša. Jāņem vērā, ka uz dažādām problēmām norāda arī brīdinājuma lampiņas auto panelī, tādēļ ik pa laikam ir vērts uz tām paskatīties! Labākais, ko varat darīt šādā situācijā, protams, ir izvairīties no braukšanas, tomēr, ja plānus nevarat atlikt, galvenais – centieties saglabāt mieru!

Ceļojot ar auto, atcerieties par to, ka Latvijā visiem auto ir obligāta OCTA apdrošināšana! Tā pasargās Jūsu maciņu situācijā, ja uz ceļa nejauši nodarīsiet zaudējumus citai personai vai transportlīdzeklim, arī spēcīga vēja laikā. Ienāciet Polisubanka.lv un izvēlieties sev un savam auto labāko!

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.