Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Norisināsies studentu plenērs par Aizputes pils starpizmantošanu

No 11. līdz 14. maijam Aizputē pulcēsies dažādu Latvijas augstskolu studenti un lektori, lai starpdisciplinārā plenērā meklētu risinājumus Aizputes pils starpizmantošanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
  1. gadsimtā būvētā Aizputes Livonijas ordeņa pils ir valsts nozīmes aizsargājams kultūras piemineklis. Lai arī vēl pirms 40 gadiem tajā ir dzīvojuši cilvēki, šobrīd tās ir tikai drupas. Pirms pāris gadiem notikusi pils konservācija, taču nekādi labiekārtošanas darbi nav veikti. Neskatoties uz to, pils ir viens no populārākajiem un biežāk apmeklētajiem Dienvidkurzemes novada tūrisma objektiem, un arī pēc aizputnieku iniciatīvas pilsdrupās ir notikuši koncerti un publiski pasākumi, portālu “ReKurZeme” informē Aizputes Renesanses biedrība.

Aizputes pils plenērā studentu uzdevums būs nepilnu četru dienu laikā izstrādāt pils starpizmantošanas idejas – kā Aizputes viduslaiku pili atgriezt kultūras apritē sabiedrības labā un aktīvā izmantošanā līdz pils pilnīgai rekonstrukcijai. Tieši starpizmantošanas risinājums ir Latvijā reti izmantota pieeja. Lai pilnvērtīgi restaurētu pili, ir nepieciešami gan ievērojami līdzekļi, gan arī laiks šādu darbu organizēšanai. Tādēļ pirms mūru restaurācijas ir nozīmīgi izprast un identificēt, kā vietējie iedzīvotāji vēlas izmantot un apdzīvot pili. Un tam risinājums ir starpizmantošana – kad tiek dota iespēja vietējai sabiedrībai pili izmantot un praksē rast risinājumus, kā pili attīstīt ilgtermiņā.

Plenērā piedalīsies studentu komandas, ko veidos arhitektūras studenti no RISEBA, Rīgas Tehniskās universitātes un Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas, kā arī starptautiskās komunikācijas vadības studenti no biznesa augstskolas Turība. Studentus konsultēs nozares profesionāļi: ainavu arhitekte Helēna Gūtmane (RISEBA), arhitekts Egons Bērziņš (RTU), arhitekte Zane Vēja (RISEBA), sociālais plānotājs Jonas Bihels (Jonas Büchel, RISEBA, Latvijas Universitāte), būvinženieris Jānis Kreicburgs (RISEBA, RTU). Studentu darbu vērtēšanā piedalīsies arī arhitekts Rudolfs Dainis Šmits (RISEBA Arhitektūras un dizaina fakultātes dekāns), arhitekte Zaiga Gaile, arhitekts Jānis Dripe.

Dainis Rudolfs Šmits, RISEBA Arhitektūras un dizaina fakultātes dekāns atzīst: “Aizputes pilsētas kultūras mantojums kalpo kā burvīga un vērtīga platforma, kuru vērts izpētīt un popularizēt. Šis plenērs sniegs studentiem iespēju izprast un atklāt Aizputes esošās arhitektūras un slēptās kultūras vērtības. Studenti tiks aicināti iedomāties, konceptualizēt un apsvērt praktiskus “iejaukšanās” veidus, kā rezultātā tiktu radīti reāli dizaina piedāvājumi Aizputes pils starpizmantošanai.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Plenēra noslēguma pasākums notiek 14. maijā plkst. 14.00–16.00 metāla furnitūras rūpnīcas “Kurzemes Atslēga” klubā “Kurzeme” Aizputē, Kalvenes ielā 27. Plenērs no 11. līdz 13. maijam notiek Ideju mājā, Katoļu ielā 5.

Plenēru finansē Valsts kultūrkapitāla fonds, Dienvidkurzemes novada pašvaldība, RISEBA un “Kurzemes Atslēga”. Organizē Aizputes Renesanses biedrība.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.