Pirmdien, 12.decembrī, plkst.17, izmantojot “Zoom” platformu, notiks publiskās apspriešanas sanāksme par apbūves plāniem Liepājā, Dienvidu fortu apkārtnē, aģentūru LETA informēja Liepājas pilsētas būvvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Freidenfelde.
Publiskās apspriešanas sanāksmē lokālplānojuma izstrādātāji iepazīstinās ar plānojuma risinājumiem. Sanāksme tiks pārraidīta arī Liepājas “Facebook” kontā.
Kā vēstīts, Liepājā līdz 22.decembrim notiek publiskā apspriešana par lokālplānojumu un apbūves redzējumu Klaipēdas ielas 138 teritorijai.
Plānojums ietver teritoriju pie pilsētas dienvidu robežas starp Pērkones kanālu un Baltijas jūru 25,4 hektāru platībā. Zemesgabals robežojas ar Vētru ielu ziemeļos un pilsētas robežu dienvidos, tā vidusdaļā atrodas fortifikācijas būve – Liepājas cietokšņa baterija jeb Dienvidu forti.
Kā klāsta pašvaldība, atbilstoši lokālplānojuma izstrādes mērķim plānojumā radīti priekšnosacījumi dzīvojamās un publiskās apbūves attīstībai, paredzot mazstāvu un daudzstāvu daudzdzīvokļu dzīvojamo māju, kā arī pakalpojuma objektu būvniecību, vienlaicīgi nodrošinot rekreācijas iespējas tiešā mājokļu tuvumā.
No agrāk viengabalainā zonējuma izdalītas vairākas platības, ņemot vērā blakus esošo apbūvi, apkārtējās dabas vērtības un līdz šim izstrādātos plānošanas dokumentus. Risinājumu izstrādē ņemti vērā 2021.gadā notikušā Klaipēdas 138 pilsētplānošanas hakatona “Mājoklis un jūra” rezultāti un iedzīvotāju aptaujas rezultāti.
Piedāvātais risinājums ziemeļu daļā paredz publiska rakstura iestāžu un objektu izvietošanu. Bet lielākā daļa no plānojuma teritorijas atvēlēta mājokļu attīstības funkcijai – dzīvošanai atvēlēti zemesgabala dienvidi un daļa no ziemeļiem. Ziemeļu daļā paredzēta daudzdzīvokļu dzīvojamā apbūve – pie Klaipēdas ielas nosakot ēku maksimālo atļauto augstumu līdz deviņiem stāviem, pakāpeniski uz jūras pusi pārejot līdz piecu stāvu apbūvei. Savukārt dienvidos paredzēta mazstāvu dzīvojamo māju apbūve līdz trīs stāvu augstumam. Plānojuma centrālā daļa atvēlēta atpūtai, apstādījumiem un rekreācijai, vēsta pašvaldība.
Tāpat plānojumā izstrādāti teritorijas izmantošanas veidi un apbūves noteikumi, nosakot apbūves izvietojuma zonas, apbūves blīvumu un augstumu, kā arī izstrādāta vienota publiskā struktūra – gājēju un velosipēdu ceļi, ielas un inženiertīkli – ar apkārtējo teritoriju.
Lokālplānojuma izstrādātāji SIA “Grupa93” norāda, ka viens no lokālplānojuma izstrādes darba uzdevumiem bija sagatavot iespējamo teritorijas attīstības priekšlikumu un apbūves telpisko koncepciju.
Sadarbībā ar SIA “Landshape” un SIA “IE.LA inženieri” ir izstrādāts priekšlikums perspektīvās apbūves attīstībai lokālplānojuma teritorijā. “Grupa93” norāda, ka tas nav vienīgais iespējamais risinājums un tas ir precizējams un koriģējams turpmākās būvprojektēšanas laikā. Teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumi esot gana elastīgi, lai teritorijā būtu iespējams attīstīt daudzveidīgu, mūsdienīgu un interesantu apbūvi, gan variējot ar apbūves augstumiem, gan ar ēku konfigurāciju un funkcijām.
Lokālplānojuma un stratēģiskā ietekmes uz vidi novērtējuma izstrādātājs ir SIA “Grupa93”, pasūtītājs – Liepājas pašvaldība.
Plānojums ir izstrādāts atbilstoši darba uzdevumam, kuru ir apstiprinājusi Liepājas pilsētas dome 2020.gada 19.marta domes sēdē. Lokālplānojuma pirmā redakcija izstrādāta, ņemot vērā Liepājas pilsētas ilgtspējīgas attīstības stratēģijā līdz 2030.gadam noteiktos ilgtermiņa attīstības redzējumus, prioritātes un telpiskās attīstības virzienus – ilgtspējīgi apsaimniekota pilsēta un kvalitatīva dzīves vide.
Rakstiskus priekšlikumus un ierosinājumus var izteikt līdz 22.decembrim.
Reklāma