“Ogres” basketbolisti LBL mačā par bronzas medaļām uzvar “Liepāju” un pagarina sēriju

“Ogre” trešdien savā laukumā uzvarēja “Liepāju” “Pafbet” Latvijas Basketbola līgas (LBL) sērijas par bronzas medaļām trešajā mačā un pagarināja sēriju.

“Ogre” svinēja uzvaru ar 82:81 (26:20, 24:24, 16:19, 16:18), sērijā līdz trim uzvarām ar 2-1 vadībā esot liepājniekiem, vēsta LETA.

Mājinieku rindās rezultatīvākais ar 15 punktiem bija Teltons. Pa 12 punktiem guva Kārlis Apsītis, Rihards Zēbergs, kuram arī astoņas atlēkušās bumbas, un Kristaps Dārgais, kurš izcēlās ar 11 atlēkušajām bumbām un septiņām rezultatīvām piespēlēm, bet 11 punktus guva Loks Lems.

Viesu rindās Renārs Birkāns sakrāja 19 punktus un piecas rezultatīvas piespēles, Kārlis Šiliņš guva 14 punktus un izcīnīja deviņas bumbas zem sava groza, bet Ričards Daniels Vanags guva desmit punktus.

Mājinieki bija labāki atlēkušo bumbu izcīņā (37:27), kā arī mazāk kļūdījās (8:16).

Spēle sākās ar mājinieku sešiem sekmīgiem tālmetieniem pirmajā ceturtdaļā, gandrīz visas ceturtdaļas laikā saglabājot pārsvaru un pēc Loka Lema trīspunktnieka panākot 21:13.

Liepājnieki pirmo tālmetienu realizēja vien otrās ceturtdaļas sākumā, izceļoties Ojāram Bērziņam, kurš atkal izvirzīja vadībā “Liepāju”(27:26), mirkli vēlāk Jurim Vītolam panākot 30:26.

Tomēr mājinieki ar Jāņa Pozņaka divpunktu metienu drīz atguva līdzsvaru (32:32), un līdz puslaika beigām norisinājās līdzīga cīņa, puslaiku savā labā ar 50:44 noslēdzot “Ogrei”.

Vadību liepājnieki atguva pēc Kārļa Žundas trīspunktu metiena – 55:54, taču līdz ceturtdaļas beigām ritēja spēkos līdzvērtīgu pretinieku cīņa.

28.minūtē laukumu piecu piezīmju dēļ bija spiests atstāt liepājnieku spēlētājs Arnolds Helmanis.

Arī pēdējā ceturtdaļā turpinājās līdzīga cīņa, visu laiku nelielā vadībā atrodoties mājiniekiem.

41 sekundi pirms pamatlaika beigām Renārs Birkāns ar trīspunktu metienu palīdzēja “Liepājai” pietuvoties līdz 78:80, bet Žunda deviņas sekundes pirms mača beigām kļūdījās garāmgājienā, viņam bumbu atņemot Viljamam Teltonam.

Uz diviem precīziem Teltona soda metieniem Birkāns trīs sekundes pirms spēles laika beigām realizēja vēl vienu tālmetienu,

Liepājnieki divos pirmajos sērijas mačos svinēja panākumus ar 78:66 un 111:108, spēlei beidzoties otrajā pagarinājumā.

Ogrēnieši ceturtdaļfinālā ar 3-0 apspēlēja “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola”, bet “Liepāja” pārspēja “Latvijas Universitāti” ar 3-1. Pusfinālā “Ogre” ar 1-3 piekāpās “Ventspilij”, bet “Liepāja” sērijā ar “VEF Rīga” bija vadībā ar 2-1 un atzina pretinieku pārākumu vien piecos mačos.

Ogres vienība Latvijas-Igaunijas Basketbola līgas (LIBL) pamatturnīru noslēdza septītajā vietā un ceturtdaļfinālā ar 0-2 piekāpās Tallinas “Kalev”/”Cramo”. “Liepāja” ieņēma 11.vietu un ceturtdaļfinālam nekvalificējās.

Abas vienības šosezon LIBL tikās divreiz, abās spēlēs uzvarot “Ogrei” (81:68 un 99:68).

Finālsērijā līdz četrām uzvarām ar “Ventspils” un “VEF Rīga” līdzdalību rezultāts ir 1-1.

Pērn par LBL čempioniem tika kronēti “VEF Rīga” basketbolisti, kuri finālsērijā ar 4-1 pārspēja “Ventspili”, bronzas godalgas izcīnot “Ogrei”.