Ceturtdien, 29. jūnijā, noslēdzās Liepājas valstspilsētas pašvaldības īstenotā NVO izaugsmes inkubatora programma, kuras dalībnieki prezentēja savus projektu pieteikumus, sasniegtos rezultātus un turpmākās darbības ieceres. Programmas darbības laikā divas organizācijas jau piesaistījušas 100 000 lielu finansējumu.
Pasākumā biedrības “Liepājas Restaurācijas centrs” pagalmā programmas dalībnieki prezentēja trīs mēnešu laikā sasniegtos rezultātus, tai skaitā projektu idejas, kuru pieteikumi sagatavoti Valsts Kultūrkapitāla fonda, Labklājības ministrijas, Erasmus+, Ziemeļvalstu un Baltijas valstu NVO, Interreg, Horizon un citām programmām. 11 organizāciju sagatavoto projektu idejas paredz risināt dažādas aktualitātes kultūras, IT, digitalizācijas, uzņēmējdarbības, pilsētvides un kopienu attīstības, jaunatnes, sociālās un veselības jomās, portālu “ReKurZeme” informē Liepājas pilsētas pašvaldība.
Ar NVO inkubatora atbalstu divas dalīborganizācijas piesaistījušas nedaudz vairāk kā 100 000 eiro lielu finansējumu projektu realizēšanai. Divu biedrību projektu idejas iesniegtas un gaida apstiprinājumu, bet vēl astoņu projektu idejas ir sagatavotas iesniegšanai, tiklīdz tiks atvērtas izvēlētās programmas – šā gada rudenī un 2024. gada sākumā. Šo projektu kopējais budžets pārsniedz 500 000 eiro, bet vienas dalīborganizācijas projekta idejas realizācijai paredzēta pat 2–6 miljonu eiro liela finansējuma piesaiste.
“NVO izaugsmes inkubatorā “Sociālā atbalsta un izglītības fonds” saņēma atbalstu Jauniešu sociālā mentora pakalpojuma idejas izstrādei, un tika izstrādāts jauniešu prasmju pašnovērtēšanas instruments, kas ir labs sociālo mentoru ceļvedis jauniešu vajadzībām. Šobrīd mentoru atbalstu saņem 65 jaunieši,” par sasniegto programmas laikā stāsta biedrības “Sociālā atbalsta un izglītības fonds” vadītāja un NVO izaugsmes inkubatora dalībniece Guna Krēgere-Medne.
Arī Ivars Pilips-Matisons, biedrības “Liepājas Restaurācijas centrs” vadītājs, dalību NVO izaugsmes inkubatorā vērtē pozitīvi: “Programmas laikā saņēmām vērtīgas konsultācijas un kļuvām par Eiropas mēroga radošās iniciatīvas “New European Bauhaus” oficiālo partnerorganizāciju. Inkubācijas periodā izstrādāts “Erasmus+” projekts saistībā ar starptautiskas rezidentūras izveidi Liepājas Restaurācijas centrā. Šo projektu paredzam realizēt 2024. gadā.”
Papildus organizāciju pārstāvju individuālajam darbam, trīs mēnešu garumā par ārējā finansējuma piesaistes un organizācijas attīstības jautājumiem konsultēja un atbalstīja NVO izaugsmes inkubatora mentori: Valsts Kultūrkapitāla fonda padomes priekšsēdētāja, Liepājas domes deputāte Dace Bluķe; “Civitta” asociētais partneris, finanšu piesaistes eksperts Reinis Budriķis; finanšu piesaistes speciāliste un projektu vadītāja Nora Sudmale; Brocēnu pašvaldības projektu vadītāja Rudīte Muraševa un biedrības “NEXT” valdes loceklis, NVO izaugsmes inkubatora vadītājs un līdzdalības eksperts Vilis Brūveris.
“Inkubācijas programma organizācijām devusi iespēju kļūt jaudīgākām un virzīties uz lielākiem mērķiem. Ļoti nozīmīgi, ka NVO inkubators palīdzējis organizācijām piesaistīt finansējumu vairāku simtu tūkstošu eiro apmērā svarīgu ideju īstenošanai. Stipras NVO ir viens no pamatiem stiprai sabiedrībai, tādēļ ir liels prieks par katra dalībnieka motivāciju un izaugsmi šīs programmas ietvaros. Priecājos, ka tieši Liepāja ir kļuvusi par pirmo pašvaldību Latvijā, kas saskata nepieciešamību NVO inkubācijai, tādējādi pierādot pašvaldības izpratni par to nozīmīgo un pieaugošo lomu sabiedrībā,” norāda NVO izaugsmes inkubatora vadītājs Vilis Brūveris.
NVO izaugsmes inkubatora trīs mēnešu programmā piedalījās 11 biedrības: “House of Hope”, “Keep The Change”, “Zaļo un Viedo Tehnoloģiju klasteris”, “Liepājas tehnoloģiju klasteris”, “kultūrBĀKA”, “FOTAST”, “Centra MARTA Liepājas nodibinājums”, “Sociālā atbalsta un izglītības fonds”, “Patvērums ģimenei”, “Liepājas Restaurācijas biedrība” un “Radi Vidi Pats”.
Lai stiprinātu nevalstisko organizāciju darbību, Liepājā tika izveidots NVO izaugsmes inkubators, kura mērķis bija iedrošināt nevalstisko organizāciju veidotājus un vadītājus uz pašpietiekamību un pilsonisko līdzdalību publiskajā telpā, lai nodrošinātu informācijas apmaiņu, finanšu piesaisti un pilsoniskās sabiedrības attīstību, iekļaujoties dažādu iniciatīvu realizēšanā.
Nevalstisko organizāciju izaugsmes inkubatora programmu īstenoja Liepājas valstspilsētas pašvaldība sadarbībā ar biedrībām “NEXT” un “Impact Hub”.
Foto – ohm.lv
Reklāma