Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Orientēšanās sporta sezonas noslēgumā Papes ciemā noskaidros Liepājas čempionus

Sestdienā, 7. oktobrī, Liepājas apkaimē orientēšanās sporta sezona noslēgsies ar Liepājas čempionātu. Sacensības notiks Rucavas pagasta Papes ciemā – vietā, kur ir izteiktas kalnu reljefa formas un pārskatāms priežu mežs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Stiprinot orientēšanās tradīcijas Liepājā, ik gadu rudenī Liepājas pusē tiek organizētas sezonas noslēdzošās orientēšanās sacensības “Liepājas orientēšanās čempionāts”. Šogad sacensības notiks no jauna zīmētā orientēšanās kartē, kas tapusi 2023. gada agrā pavasarī. Kartes autors ir Leonīds Malankovs. Sacensību apvidū ir izteikta kalna reljefa formas, mikroreljefs. Kā jau piejūras mežos ierasts, apvidum ir raksturīgs pārskatāms priežu un egļu mežs, portālu “ReKurZeme” informē Lejaskurzemes tūrisma un orientēšanās klubs “DR-krasts” vadītājs Jānis Bethers.

Liepājas orientēšanās čempionātā dalībnieki var startēt kādā no deviņām vecuma grupām, kurām ir pielāgoti distanču garumi un sarežģītība. Dalībnieku starts tiks noteikts izlozes secībā. Dalībnieki ar savu starta minūti varēs iepazīties 6. oktobrī no pulksten 18 mājaslapā www.drkrasts.lv. Orientēšanās pavēles distances veicamas individuāli, izņemot pašus mazākos un Open grupas dalībniekus, kuri distancē varēs doties brīvi izvēlētā laikā.

Pašiem jaunākajiem dalībniekiem būs izveidota speciāla distance ar marķējumu. Tas nozīmē, ka bērni vieni paši vai kopā ar vecākiem var iziet orientēšanās distanci, kura iemarķēta ar lentu, kas palīdz, lai nenovirzītos no veicamā ceļa. Savukārt dalībnieki ar nelielām orientēšanās iemaņām varēs doties atklātajā jeb Open distancē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pieteikšanās Liepājas orientēšanās čempionātam notiek elektroniski līdz 4. oktobrim vietnē: www.lof.lv/pieteikumi. Liepājniekiem dalības maksai čempionātā tiek piemērota 50% atlaide.

Liepājas orientēšanās čempionāta sacensību programma 7. oktobrī: No pulksten 10 – dalībnieku ierašanās un reģistrācija; pulksten 11.30 – pirmsstarta informācija, lai jau pulksten 12 dotu pirmo startu izlozes secībā. Pulksten 14.30 jau būs zināmi ātrākie orientieristi savās vecuma grupās, kuri tiks apbalvoti ar medaļām un balvām.

Trīs labāko distanču veicēji katrā vecuma grupā tiks apbalvoti. Open grupas dalībniekus izlozes kārtībā apbalvos ar pārsteiguma balvām.

Foto – Uldis Dobelis

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.