Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Padomi, kā saglabāt savu smaidu veselu

Viena no pirmajām iezīmēm, kas tiek pamanīta cilvēka izskatā, ir smaids. Veseli zobi ne tikai palīdz uzlabot estētisko izskatu, bet arī ir svarīgi ikdienas funkcionēšanā un veselības saglabāšanā.

Zobu kopšana ikdienā
Optimāla zobu higēna ietver regulāru zobu tīrīšanu vismaz divas minūtes divas reizes dienā un zobu diega izmantošanu, vai jūtīgu smaganu gadījumā – starpzobu ūdens irigatora lietošanu. Svarīgi arī iekļaut mēles tīrīšanu ar speciālu mēles tīrītāju vai zobu birsti.

Pareizas zobu birstes un pastas izvēle
Iesaka izvēlēties zobu birsti ar mīkstiem sariņiem, kas pārlieku nekairinātu smaganas. Būtiska priekšrocība ir elektriskajām zobu birstēm, kas efektīvāk palīdz noņemt zobu aplikumu un ir aprīkotas ar papildus funkcijām, kā taimeri un spiediena sensoru. Visnotaļ jāpievērš uzmanību zobu birstes nomaiņai, kas jāveic ik pēc trīs mēnešiem.

Ieteicams izvēlēties fluorīdu saturošas zobu pastas, kas aizkavē kariesa veidošanos un padara zoba emalju stiprāku. Balinošas zobu pastas nevajadzētu lietot ilgāk par 2 nedēļām, it īpaši, ja tām ir liels abrazivitātes rādītājs (RDA).

Regulāras zobārsta un higiēnista apskates
Reizi pusgadā jāapmeklē zobu higiēnists un reizi gadā – zobārsts. Sabiedrībā ir radies mīts, ka zobārsts jāapmeklē tikai tad, kad parādījušās zobu sāpes, bet patiesībā šīs profilaktiskās pārbaudes jāveic regulāri. Bieži vien pacientam sāpes nerodas mazu vai vidēju zobu bojājumu gadījumā, bet gan tad, kad infekcija jau ir sasniegusi zoba nervu, padarot labošanu ilgāku un sarežģītāku.

Uzturs un kaitīgie ieradumi
Viena no svarīgākajām vesela smaida sastāvdaļām ir tieši uzturs. Svarīgi ir piedomāt pie cukura un skābu vidi radošu ēdienu samazināšanu, jo tie izjauc baktēriju balansu mutes dobumā un bojā zobu emalju. Kā arī jāizvairās no ieradumiem, kas padara smaidu dzeltenu, kā smēķēšana un kafija.

Kā arī katram no mums ir svarīgi zināt, kāpēc zobu veselības saglabāšana ir svarīga. Tas veicina mūsu motivāciju un apņēmību iekļaut un ievērot šos padomus ikdienā, sīkāk par to lasiet šajā rakstā.

Augstāk minētie padomi ir pamats vesela smaida saglabāšanai. Daļa no tiem jau ir bieži dzirdēti, bet tie nemazina to nozīmi, neievērojot tos nevaram cerēt uz skaistu smaidu ikdienā.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.