Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Papildinātu bukletu par rīcību krīzes situācijās maijā piegādās teju 60 000 Latvijas senioru

Pēc Lieldienām buklets “Kā rīkoties krīzes situācijā” būs pieejams AS “Latvijas pasts” filiālēs visā Latvijā, un maijā bukletus plānots piegādāt arī teju 60 000 Latvijas senioru, kuri ikmēneša pensiju saņem savās dzīvesvietās ar pastnieka starpniecību, aģentūrai LETA norādīja Aizsardzības ministrijā (AM).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ministrijas pārstāvji informē, ka buklets papildināts praktiskām norādēm drošības stiprināšanai dažāda apdraudējuma gadījumos un jau šobrīd tā jaunā versija pieejama tiešsaistē.

Buklets papildināts ar ieteikumiem par to, kā cīnīties ar dezinformāciju un kā sniegt atbalstu valsts aizsardzībai. Tāpat tajā iekļauta informācija par to, kā rīkoties artilērijas apšaudes vai aviācijas uzlidojuma laikā, kā arī ķīmiska vai kodolapdraudējuma gadījumā.

Tāpat tuvākajās nedēļās bukleti drukātā veidā būs pieejami apmeklētājiem Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras Klientu apkalpošanas centros un Nodarbības valsts aģentūras filiālēs visā Latvijā. Sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju drukātie bukleti tiks nogādāti Latvijas pašvaldībās un izvietoti Valsts un pašvaldību vienotajos klientu apkalpošanas centros, savukārt sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku bukleti tiks nogādāti publiskajās bibliotēkās Latvijas reģionos un augstskolu bibliotēkās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

AM aicina iedzīvotājus iepazīties ar papildināto bukletu “Kā rīkoties krīzes situācijā” latviešu, krievu un angļu valodās arī elektroniski aizsardzības nozares ziņu portāla “Sargs.lv” sadaļā “72 stundas”.

Ministrijā norāda, ka pašreizējā ģeopolitiskā situācija un īpaši Krievijas uzsāktais karš Ukrainā, kas norisinās jau vairākas nedēļas, ir būtiski pastiprinājuši sabiedrības interesi par Latvijas drošību un iedzīvotāju nepieciešamo rīcību krīzes gadījumā.

AM atgādina, ka krīzes var būt dažāda rakstura, ne tikai kara apstākļi, bet arī, piemēram, dabas katastrofas, elektrības traucējumi un interneta darbības pārtraukumi. Tādēļ jau iepriekš ministrija ir vērsusi sabiedrības uzmanību uz nepieciešamību būt gataviem parūpēties par sevi vismaz pirmās 72 stundas. Tāpat sabiedrība regulāri tiek brīdināta neiekrist kiberuzbrukumu un dezinformācijas slazdos.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.