Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Par degvielas zādzībām no “Liepājas autobusu parka” aizturēti vairāki autobusu vadītāji

Foto – Uldis Dobelis

Par degvielas zādzībām no AS “Liepājas autobusu parks” (LAP) aizturēti vairāki autobusu vadītāji, aģentūru LETA informēja Valsts policija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

LAP pagājušajā nedēļā informēja, ka Valsts policija aizturējusi trīs personas par degvielas zādzībām no uzņēmuma autobusiem un degvielas sistēmu unikālo plombu nelikumīgu apriti. LAP jau ilgākā laika periodā veicis iekšēju izmeklēšanu par degvielas zādzībām no uzņēmuma autobusiem. Pateicoties Valsts policijas veiktajām izmeklēšanas darbībām, tikusi atklāta organizētā grupa.

Policija savukārt informē, ka maijā par dīzeļdegvielas zādzībām no LAP autobusiem Valsts policijā tika sākts kriminālprocess. Tā izmeklēšanā tika noskaidrots, ka ar šo noziegumu saistīta personu grupa – trīs vīrieši, kas LAP strādā par autobusu vadītājiem. Šobrīd kriminālprocesā turpinās izmeklēšana, tostarp liecinieku noskaidrošana, pierādījumu nostiprināšana un zaudējumu aprēķināšana.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 3. biroja 1. nodaļā tika uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 175. panta otrās daļas – par dīzeļdegvielas zādzību, ko izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās no LAP piederošiem autobusiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Reaģējot uz saņemto informāciju un veicot pirmstiesas izmeklēšanu kriminālprocesa ietvaros, šā gada 16.maijā par dīzeļdegvielas zādzības faktu tieši noziedzīga nodarījuma izdarīšanas brīdī Rīgā tika aizturēts un nogādāts uz īslaicīgo aizturēšanas vietu LAP autobusa vadītājs, aptuveni 50 gadu vecs vīrietis. Aizturētais tika atzīts par aizdomās turēto personu un viņam piemērots drošības līdzeklis, kas nav saistīts ar brīvības atņemšanu.

Kriminālprocesā tika iegūta informācija, ka vēl viens LAP autobusa vadītājs, aptuveni 70 gadu vecs vīrietis, ir saistīts ar šo noziedzīgo nodarījumu. 16.maijā vīrietis tika nogādāts uz policijas struktūrvienības iestādi. Viņam tika piemērots statuss – persona, pret kuru uzsākts kriminālprocess, jo tika iegūtas ziņas, ka konkrētā persona ir izdarījusi izmeklējamo noziedzīgo nodarījumu.

Pirmstiesas izmeklēšanas darbības uzsāktā kriminālprocesa ietvaros tika veiktas ciešā sadarbībā ar Valsts policijas Kurzemes reģiona Kriminālpolicijas biroja darbiniekiem, kā rezultātā tika iegūtas papildus ziņas, un 16.maijā Liepājā tika aizturēts vēl viens LAP autobusa vadītājs, aptuveni 60 gadu vecs vīrietis. Arī viņš tika nogādāts uz īslaicīgo aizturēšanas vietu un vēlāk tika atzīts par aizdomās turēto personu. Vīrietim piemērots drošības līdzeklis, kas nav saistīts ar brīvības atņemšanu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.