Pauls Jonass, nestartējot savainojumu dēļ, MXGP kopvērtējumā atkritis uz 17. vietu

Nīderlandes motosportists Džefrijs Herlingss svētdien izcīnīja uzvaru pasaules motokrosa čempionāta sezonas sestā posma – Spānijas “Grand Prix” – prestižākās MXGP klases sacensībās.

Latvijas vadošais motosportists Pauls Jonass savainojumu dēļ izlaidis trīs posmus pēc kārtas, bet bez ieskaites punktiem viņš ir četros posmos. Nākamais posms būs pēc divām nedēļām Francijā, bet pēc vēl tikpat ilgas pauzes Ķegumā tiks aizvadīts Latvijas “Grand Prix”, vēsta LETA.

Herlingss uzvarēja abos braucienos un iekrāja 50 punktus, ar divām trešajām vietām un 40 punktiem otrajai vietai pietika itālim Matijam Gvadanjīni. Mājinieku favorīti Rubens Fernandess un Horhe Prado dalīja 38 punktus, ieņemot attiecīgi trešo un ceturto vietu.

Kvalifikācijā gūtā pēdas lūzuma dēļ šajā posmā nestartēja francūzis Maksims Reno.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā, motosportistiem pelnot punktus arī kvalifikācijā, līderis ar 294 punktiem ir Prado, kurš par sešiem punktiem apsteidz Herlingsu. Jonass ar 53 punktiem ir 17.vietā.

2022.gada čempionātā uzvarēja slovēnis Tims Gajsers, aiz sevis atstājot šveicieti Žeremī Sīveru un spāni Horhi Prado. Jonass, kurš nestartēja trijos posmos, sezonu noslēdza devītajā pozīcijā.