Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Pāvilostā norisināsies pirmā novadpētnieku tikšanās

Tagadējā Pāvilostas novadpētniecības muzeja ēka (1970-tie gadi), kuru fotografējusi pirmā muzeja vadītāja Orida Grinberga.

Pāvilostas novadpētniecības muzejs un novadpētniece Guna Grimsta–Heniņa 26. aprīlī pulksten 11 aicina uz pirmo Dienvidkurzemes novada novadpētnieku tikšanos Pāvilostas muzejā. Tikšanās norisināsies Pāvilostas muzeja dibinātājas un novadpētnieces Oridas Grinbergas (1931–1994) dzimšanas dienas nedēļā, tā godinot viņas ieguldījumu novadpētniecībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasākuma laikā būs iespēja uzzināt un iepazīt Dienvidkurzemes novada novadpētnieku nozīmīgo devumu un lomu savas apkārtnes vēstures un identitātes saglabāšanā, kā arī ar stāstiem klātesošos uzrunās Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) Digitālās bibliotēkās “Letonica” projekta vadītāja Ginta Zalcmane, LNB periodikas nodaļas vadītāja Kristina Papule un Liepājas pilsētas Centrālā zinātniskā bibliotēka bibliogrāfijas un uzziņu nodaļas vadītāja Baiba Lisa, portālu “ReKurZeme” informē Dienvidkurzemes novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Kristīne Pastore.

Pasākuma noslēgumā Dienvidkurzemes novadpētnieku līdzpaņemto drukāto darbu ekspersizstāde un pētnieku stāstījumi par savu pieredzi novadpētniecībā – krājumu glabātavas vai muzeja, pētījumu, grāmatu, interneta vietnes izveide utt.

“Mēs esam liels novads un ir laiks Dienvidkurzemes novadpētniekiem un novadpētniecības entuziastiem sanāk kopā, lai iepazītos un izrunātu nozīmīgas lietas, kas pēcāk noderēs ne vien pašiem, bet arī ikvienam, kam interesē novada izzināšana. Līdz šim mēs katrs kaut ko esam darījuši savā pilsētā vai pagastā, bet nav tāda kopsavilkuma. Tāpēc kopā ar novadpētnieci Gunu Grimstu – Heniņu organizējam tikšanos, lai iepazītos jau ar veiktajiem darbiem un pētījumiem, kā arī veicinātu sadarbību starp nozares speciālistiem un novadpētniekiem. Noslēgumā vēlamies apkopot un sniegt nepieciešamo informāciju un kontaktus, lai ikvienam būtu iespēja uzzināt, kur griezties, lai, piemēram, savus novadpētniecībā iegūtos materiālus varētu izdot. Šī būs pirmā šāda veida tikšanās, bet noteikti ne pēdējā,” stāsta Pāvilostas novadpētniecības muzeja vadītāja Irina Kurčanova.

Interesentiem pieteikties līdz 24. aprīlim, rakstot uz e – pastu gunag@tvnet.lv vai zvanīt 63498276.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.