Trešdien, 12. oktobrī, pulksten 17 Liepājas muzejā Kūrmājas prospektā 16/18 mākslinieks Pēteris Taukulis aicina uz sarunu par mākslu “Satikšanās ar mākslas brīnumu”. Pasākums notiek sarunu sērijas “Domāšana par mākslu ir māksla” ietvaros.
Sarunu vadīs mākslinieks Pēteris Taukulis, aicinot interesentus un visus klātesošos domāt un izteikties par mākslu, jo māksla ir nozīmīgs veids, kā izprast pasauli. Tā palīdz cilvēkiem, lai apmierinātu izziņas, estētiskās un sociālās vajadzības, portālu “ReKurZeme” informē Liepājas muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Rasa Zālīte.
Mākslai ir sava īpaša valoda, ar kuru pārraida informāciju. Tās forma ir ļoti daudzveidīga un daudzšķautņaina. Turklāt, kombinējot dažādus izteiksmes līdzekļus, tā iemieso dažādas idejas, atklāsmes un viedokļus.
“Kad man bija četri gadi, es paliku mājās viens, kamēr vecāki bija darbā. Es klausījos radio un lipināju figūriņas no plastilīna. Kādu vakaru tēvs, pārnācis no darba, bija ļoti pārsteigts un sajūsmināts. Manos plastilīna cilvēciņos viņš bija atpazinis sevi un savu tēvu – manu vectēvu. Mans paps paņēma figūriņas un nolika augstāk, lai tās būtu drošībā un es tās nepārtaisu. Viņš sajūsmināts rādīja tās katram, kurš pie mums atnāca. Tikai pēc daudziem gadiem es sapratu, ka tā bija mana pirmā sastapšanās ar mākslas brīnumu,” tā Pēteris Taukulis par savu satikšanos ar mākslas brīnumu.
Pēteris Taukulis ir liepājnieks, kura ceļš līdz mākslinieka statusam raksturojams kā garš un dažādu dzīves pieredžu izraibināts. Bijis strādnieks ostā, strādājis “Liepājas Metalurgā”, mežcirtējs, restaurators, mākslinieks – noformētājs, brīvmākslinieks un pat mākslas vēstures skolotājs.
Taču kopš 1990. gada ir mākslinieks, kurš aktīvi iekļaujas Latvijas mākslas dzīves norisēs un sarīkojis daudzas personālizstādes Rīgā, Liepājā un citās Latvijas pilsētās.
Pirmo reizi sarunas par mākslu Pētera Taukuļa vadībā vijās mākslas stacijā “Dubulti”, bet, rīkojot sarunu Liepājas muzejā, piepildās mākslinieka iecere sarunāties par mākslu dzimtajā pilsētā – Liepājā.
Reklāma