Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Piemērotākais paklājs mājoklim

Paklāji var būt spēcīgi dizaina elementi, neatkarīgi no tā, vai tie kalpo kā mākslas darbs uz grīdas vai vienkārši papildina citu dekoru fonu. Iedomājieties, ka istabā, kurā ir tumši sarkans turku paklājs, to nomainītu pret marokiešu flīžu apdruku. Tikai ar šo vienkāršo maiņu, telpa var kļūt no tradicionālas par modernu, no klasiskas par mūsdienīgu vai no neinteresantas par drosmīgu. Pieņemot lēmumu par to, kāds paklājs ir piemērots tieši jums, ir jāņem vērā vairāki galvenie apsvērumi.

Paklāja iegādes apsvērumi

Paklāju stili
Mūsdienās ir pieejams gandrīz bezgalīgs izvēles iespēju klāsts. Istabas vairs neaprobežojas tikai ar tradicionālajiem persiešu paklājiem vai klasiskajiem Eiropas variantiem. Līdzās šiem laika pārbaudi izturējušajiem variantiem ir modernas un mūsdienīgas alternatīvas, piemēram, drosmīgi ziedu raksti, spēcīga ģeometrija un vienkārši džutas paklāji. Pirms izvēlaties stilu, uzziniet vairāk par pieejamo piedāvājumu un padomājiet par to, kādu atmosfēru vēlaties radīt savā istabā. Atcerieties, ka paklājam nav jāsaskan ar visu telpā esošo, bet tam ir jāsaskan ar esošo mēbeļu faktūrām un toņiem.

Krāsa
Izvēloties paklāju, vispirms apsveriet krāsu. Acīmredzot, ir jādomā par to, kādas krāsas jums patīk un ar kādām krāsām jūs vēlētos dzīvot ikdienā. Jūsu paklāja krāsa (gluži kā aizkaru), piešķirs toni visai telpai, tāpēc tas ir svarīgs lēmums.
Ja jums jau ir mēbeles, apsveriet, kā paklāja krāsa saderēs ar tām. Telpās, kurās ir daudz krāsu un rakstu, bieži vien vislabāk iederas neitrālu toņu vai vienas krāsas paklāji. Ja jums vēl nav mēbeļu, apsveriet, kā dažādas paklāja krāsas saderēs ar grīdas seguma, sienu un griestu toņiem.

Paklāju raksti
Ne visi ir sajūsmā par rakstiem, bet, ja jūsu mēbeles un sienas ir vienkrāsainas, rakstains paklājs var patiešām atdzīvināt jūsu istabu. Tāpat, ja jums ir rakstainas mēbeles, vienkrāsains paklājs var radīt piezemējošu un nomierinošu efektu. Ja paklājs ir viens no pirmajiem priekšmetiem, ko iegādājaties, padomājiet, kāds raksts jums patīk. Vai vēlaties kaut ko uzkrītošu vai nedaudz smalkāku? Raksta ietekme uz telpu ir cieši saistīta ar tā krāsām, tāpēc apsveriet, kā šie divi elementi saderēs kopā.

Izmēri
Paklājus var izmantot arī, lai definētu telpas. Ja jums ir atvērta tipa telpa, dizains var nedaudz atšķirties. Padomājiet par platību, ko vēlaties izcelt, un izvēlieties izmēru, pamatojoties uz to, bet atcerieties, ka labāk izvēlēties pārāk lielu, nevis pārāk mazu paklāju.

Materiāli
Svarīgi arī ir tas, no kāda materiāla ir izgatavots paklājs – vai tās ir dabiskās šķiedras vai sintētiskais paklājs. Piemēram, kokvilnas paklāji ir lētāki, tas ir labs risinājums gadījuma vietām, tomēr tādi paklāji ātri izbalē un nav noturīgi pret traipiem.

Sintētiskie paklāji ir populāra izvēle tirgū, jo šie paklāji parasti ir noturīgi pret izbalēšanu, viegli tīrāmi un ļoti draudzīgi budžetam. Tie ir lētāki, tāpēc tos ir vieglāk nomainīt pret jauniem, un tie ir laba alternatīva ģimenēm un mājdzīvnieku īpašniekiem.

Rezumējot, veltiet laiku piemērotā paklāja meklēšanai, iepazīstieties ar daudzām iespējām, no kurām izvēlēties, jo paklājs būs jūsu istabas centrālais punkts vairāku gadu garumā. Ieskatieties Tavssapnis.lv un iespējams šeit jūs atradīsiet savu jauno telpas dizaina elementu.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.