Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Privātākās kriptovalūtas šodien

Attēls no unsplash.com

Kriptovalūtas izmanto virkni tehnoloģisku paņēmienu, lai padarītu darījumus anonīmus. Ideāls process drošākas kriptovalūtas ražošanai ir plaši apspriests temats nozarē.

Jāpiemin, ka visas šīs monētas (tokeni) ir ļoti spekulatīvas, riskantas un var būt nepieciešams digitālās valūtas maiņas konts, lai tās tirgotu investīciju nolūkos.

Attēls no unsplash.com
  1. Monero (XMR)
    Līdzīgi kā Bytecoin, Monero ir privāta kriptovalūta ar darījumu līmeņa privātuma īpašībām. Patiesībā BCN ir stingri iekļauts XMR.

Atšķirībā no vairuma iegūstamo kriptovalūtu, kuru eksistence ir salīdzinoši neliela, 80% no visa Bytecoin piedāvājuma jau pastāvēja, kad tas tika dibināts 2012. gadā.

  1. Zcash (ZEC)
    Termins “zk-SNARKs”, kas ir saīsinājums no nulles zināšanu kodolīgiem, neinteraktīviem zināšanu argumentiem, attiecas uz tehnoloģiju, ko izmanto Zcash.

Apmēram tik sarežģīta, kā norāda nosaukums, ir šīs valūtas specifika. Svarīgi ir tas, ka zk-SNARK ir lieliski piemērots privātiem kriptovalūtu darījumiem, jo tie ļauj vienai pusei pierādīt otrai, ka detaļas ir patiesas, neatklājot neko konkrētu.

No otras puses, Zcash pēc noklusējuma nepadara darījumus anonīmus, tāpēc tas ir liels šīs valūtas trūkums. Zcash atbalsta četrus atšķirīgus darījumu veidus ar dažādu slepenības līmeni.

  1. Dash (DASH)
    2014. gadā Dash bija pirmā privāti izstrādātā kriptovalūta. Monēta, kas kādreiz bija pazīstama kā DarkCoin, vēlāk nomainīja savu nosaukumu uz DASH, kas apzīmē “digitālo naudu”.

Dash ir paredzēts izmantot kā tirdzniecības līdzekli, kā norāda tās nosaukums. Darījumi var maksāt mazāk par centu un tikt pārvesti vienā sekundes desmitdaļā.

DASH tirgus vērtība bija aptuveni viens miljards ASV dolāru un ikdienas tirdzniecības apjoms ap 176 miljoniem dolāru 2022. gada februāra beigās.

  1. Verge (XVG)
    “Kriptovalūta, kas izveidota patērētājiem un ikdienas lietošanai,” šādi sevi reklamē Verge. 2014. gadā tika atklāts Verge kā DogeCoinDark. Neilgi pēc palaišanas DogeCoinDark mainīja savu nosaukumu uz Verge.

Wraith protokols ir tehnoloģija, ko Verge izmanto darījumu šifrēšanai. Tor interneta pārlūkprogramma padara savus lietotājus anonīmus ar Wraith protokolu.

Tor pārlūks mēģina slēpt IP adreses, novirzot interneta savienojumus caur vairākiem anonīmiem mezgliem, kas atrodas visā pasaulē. Šo tehnoloģiju izmanto Wraith protokols, lai anonimizētu kriptovalūtas lietotājus. Ir jāiespējo šī funkcija, taču tā nav obligāta prasība.

Dažas Verge priekšrocības ir ātri darījumi, lētas izmaksas un iespēja to paplašināt un izmantot vairāk cilvēkiem. Galvenais trūkums ir tas, ka pašlaik tiek izmantota lielākā daļa XVG piedāvājuma, kas nozīmē, ka, tāpat kā Bytecoin, monēta laika gaitā, visticamāk, zaudēs vērtību inflācijas dēļ.

Attēls no pixabay.com

Kopsavilkums
Privātuma kriptovalūtu monētas ir pieejamas tikai kopš 2012. gada, un tās patiesi parādījās apritē tikai 2014. gadā. Tehnoloģija ir vēl jaunāka par Bitcoin, un tās vide vienmēr attīstās.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.