Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

“Progresīvie” kultūras ministra amatam virza KM parlamentāro sekretāri Lāci

Partija “Progresīvie” pirmdien valdes un frakcijas kopsēdē lēmusi kultūras ministra amatam virzīt pašreizējo Kultūras ministrijas (KM) parlamentāro sekretāri Agnesi Lāci (P).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Andris Šuvajevs žurnālistiem pauda, ka “Progresīvie” ir pārliecināti, ka Lāce ir piemērota kultūras ministra amatam, pēdējo deviņu mēnešu laikā viņa esot iedziļinājusies “visā nozares specifikā un darbībā”. Pēc Šuvejeva vārdiem, izvirzītā kandidāte lieliski spēs pārstāvēt “Progresīvo” vērtības arī turpmāk, vēsta LETA.

Atbildot uz jautājumu, kāpēc piekrita virzīšanai amatā, Lāce sacīja, ka esot ļoti svarīgi turpināt iesāktās prioritātes un patlaban, budžeta veidošanas laikā, ir svarīgi nodrošināt, lai nozares perspektīva un intereses tiek skaidri pārstāvētas. “Šajā amatā visvairāk vēlos būt pavisam skaidra kultūras nozares balss, stāstīt par kultūras nozares specifiku, piemēram, nodokļu politikas kontekstā, lai radošo personu specifiska tiek ņemta vērā,” teica kultūras ministres amata kandidāte.

Tāpat Lāce vēloties, lai turpinās iesāktais darbs pie sabiedrisko mediju apvienošanas un vienotas, drošas informatīvās telpas veidošanas, kā arī latviešu valodas stiprināšanas. Kā norādīja Lāce, tie ir lasītprasmes jautājumi, latviešu valodas mācības pieaugušajiem un latviešu valodas izdzīvošana digitālā laikmetā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lāce noliedza, ka viņai jau bijusi saruna ar Ministru prezidenti Eviku Siliņu (JV) par iespējamām pārmaiņām ministrijas vadībā. Tikšanās premjerministri esot plānota pēc valdības vadītājas atgriešanās no komandējuma.

Lācei paredzētas tikšanās ar koalīcijas partneru frakcijām trešdienas, 19.jūnija, pēcpusdienā. Tāpat šonedēļ kultūras ministra amata kandidāte tiksies ar opozīcijas partijām.

”Progresīvie” vēlas, lai balsojums par Lāces apstiprināšanu notiek šīs ceturtdienas, 20.jūnija, Saeimas sēdē, norādīja Šuvajevs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Internetā pieejamā informācija liecina, ka Lāce ir kādreizējā sabiedriskās politikas centra “Providus” vadošā pētniece migrācijas un integrācijas jomā.

Viņai ir Latvijas Universitātes (LU) maģistra grāds politikas zinātnē un Eiropas maģistra grāds socioloģijā ar specializāciju starptautiskajā migrācijā un sabiedrības saliedētībā no Amsterdamas, Deusto un Osnabrikas universitātēm.

Kā norādīts “Providus” mājaslapā, viņas iepriekšējā darba pieredze ietver vairākas Latvijas valsts pārvaldes un pašvaldību iestādes, pētnieciskā asistenta amatu Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas Augstā komisāra mazākumtautību jautājumos birojā, pētnieka amatu Migrācijas pētniecības institūtā Koča Universitātē un eksperta migrācijas un dažādības jautājumos amatu Sabiedrības integrācijas fondā. Lāce ir strādājusi kā konsultante ANO Bēgļu aģentūrā un kā pētniece LU.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lāce arī kandidēja aizvadītajās EP vēlēšanās no partijas “Progresīvie”. Kandidātes anketā norādīts, ka Lāce teicami zina angļu valodu, labi – vācu un nīderlandiešu valodu, bet pamatzināšanu līmenī – spāņu valodu.

Kā ziņots, līdzšinējā kultūras ministre Agnese Logina nolēmusi personīgu iemeslu dēļ atkāpties no ministres amata, un šos pienākumus viņa beigs pildīt jau pirmdien, 17.jūnijā.

“Progresīvie” kā galvenos kritērijus nākamajam ministram izvirzīja pieredzi ministrijas darbā, augstu izpratni par kultūras, mediju politikas un integrācijas jautājumiem, kā arī nevainojamu reputāciju. Frakcija aicinās ar virzīto kandidātu tikties “Jaunās vienotības” un Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) valdības frakcijām, kā arī Saeimas opozīcijas frakcijām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā liecina aģentūras LETA arhīvs, Logina sāka pildīt kultūras ministres pienākumus 2023.gada 15.septembrī. Neilgi pēc tam viņas komandai pievienojās Lāce, kļūstot par KM parlamentāro sekretāri.

Foto – Paula Čurkste/LETA

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.