Rastorgujevs pasaules čempionātā biatlonā iedzīšanā izcīna devīto vietu

Latvijas biatlonists Andrejs Rastorgujevs svētdien Oberhofā pasaules čempionātā biatlonā 12,5 kilometru iedzīšanā ieņēma devīto vietu.

Pirmās divas vietas izcīnīja Norvēģijas biatlonisti Jūhanness Tīngness Bē un Sturla Holms Lēgreids, bet pie bronzas godalgas tika zviedrs Sebastians Samuelsons, vēsta LETA.

Pirmo vietu, spējot sašaut visus mērķus, ieņēma Bē, kurš finišu sasniedza pēc 33 minūtēm un 34,5 sekundēm, izcīnot savu pirmo zelta godalgu pasaules čempionātā iedzīšanā.

Otrais finišēja Lēgreids, kurš arī šāva nekļūdīgi, bet zaudēja savam tautietim minūti un 11,2 sekundes. Labāko trijnieku noslēdza Samuelsons, kurš pēdējā šaušanā pieļāva divas kļūdas un piekāpās uzvarētājam minūti un 54,1 sekundi.

Latvijas biatlonists pirmajā šaušanā tika pie viena soda apļa, bet otrajā ugunslīnijā viņam izdevās aizvērt visus mērķus. Starp otro un trešo šaušanu, atrodoties devītajā vietā, viņš piedzīvoja kritienu, kura dēļ zaudēja apmēram 30 sekundes un noslīdēja par vienu pozīciju zemāk uz desmit vietu.

Pēc tam trešajā šaušanā Rastorgujevs nopelnīja vēl vienu soda apli un noslēdzošajā ugunslīnijā viņam vēlreiz izdevās aizvērt visus mērķus, kamēr daudzi augstākās pozīcijās esošie biatlonisti pieļāva divas vai trīs kļūdas. Finišā viņš piekāpās uzvarētājam divas minūtes un 56,9 sekundes.

Rastorgujevs atbilstoši ieņemtajai vietai sestdien sprintā 60 sportistu konkurencē startēja ar septīto numuru.

Šosezon Rastorgujevs Pasaules kausa posmos pēc piektās vietas sprintā Hohfilcenē ar astoņām kļūdām šaušanā iedzīšanā ir ierindojies 30 vietas zemāk. Arī Pokļukā ar sešām kļūdām šaušanā viņš atkāpās no 20.vietas sprintā uz 35.vietu iedzīšanā. Rastorgujevs Antholcā izcīnīja 21.vietu gan sprintā, gan iedzīšanā, tāpat arī ceturto vietu abās disciplīnās – Eiropas čempionātā Lencerheidē.

Piecos Pasaules kausa posmos uzvaru iedzīšanā četros posmos ir izcīnījis norvēģis Jūhanness Tīngness Bē, bet Anesī uzvara tika viņa tautietim Sturlam Holmam Lēgreidam, kurš uz goda pjedestāla kāpis četrreiz.

Pasaules čempionātos Rastorgujevs augstāko vietu iedzīšanā savā līdz šim veiksmīgākajā čempionātā ir izcīnījis 2019.gadā Zviedrijas trasē Estešundā, kad pēc finiša sprintā 14.vietā viņš ar vienu kļūdu 20 šāvienos spēja pakāpties uz sesto vietu.

Jau ziņots, ka sestdien sprintā Aleksandrs Patrijuks ierindojās 76.pozīcijā un Edgars Mise – 78.vietā, iedzīšanā neiekļūstot.

Nākamajā nedēļā tiks sadalīti medaļu komplekti individuālajā distancē, jauktajā pāru stafetē, sieviešu un vīriešu stafetē, kā arī sacensībās ar kopēju startu.

Pēc pasaules čempionāta septītais Pasaules kausa posms februāra un marta mijā notiks Čehijas pilsētā Nove Mesto Morāvijā, bet noslēdzošais no desmit Pasaules kausa sacensību posmiem paredzēts marta vidū Oslo.