Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Rēzeknes pusē uzdarbojas bīstams atkritumu vācējs

Valsts vides dienests (VVD) atkārtoti pieķēris vides piesārņotāju, kas Rēzeknes pilsētā un tuvākajā apkārtnē regulāri un sistemātiski novieto dažāda veida nelikumīgi savāktos atkritumus citiem piederošos īpašumos, aģentūru LETA informēja VVD sabiedrisko attiecību vadītāja Aija Jalinska.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Elektropreces, būvgružus un sadzīves atkritumus vainīgā persona uzglabā, jauc, smalcina un arī dedzina. Atkritumu savākšanai tiek piesaistīti transporta uzņēmumi, kuri netiek informēti, ka tiks pārvadāti atkritumi. Tādējādi arī šie uzņēmumi pārkāpj likumu, veicot nelikumīgus atkritumu pārvadājumus.

Kā norāda Jalinska, nesen konstatētā piesārņotā teritorija Rēzeknē, Atbrīvošanas alejā, pierāda personas izpratnes trūkumu par sekām, ko rada vidē atstāti vai neatbilstoši pārstrādāti sadzīves atkritumi un būvgruži. VVD konkrēto personu sodījis vairākkārt, piemērojot soda naudu 3500 eiro, tomēr tas nav atturējis pārkāpēju no turpmākas prettiesiskas rīcības.

Lai izvairītos no līdzdalības šādās situācijās, VVD aicina īpašniekus uzraudzīt sev piederošo teritoriju, nepieļaujot vides piegružošanu un piesārņošanu. Tāpat, veicot atkritumu nodošanu vai izvešanu no saviem īpašumiem, jāpārliecinās, vai uzņēmumam ir atļauja atkritumu apsaimniekošanai. Par to iespējams uzzināt, apmeklējot vietni “registri.vvd.gov.lv”. Iegādājoties vai pieņemot grunti teritorijas uzbēršanai, labiekārtošanai, svarīgi gūt pārliecību par materiāla legālu izcelsmi, lai vēlāk nav jāiegulda līdzekļi tā izrakšanai un izvešanai uz atkritumu poligonu, skaidro VVD pārstāve.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jalinska uzsver, ka atkritumu apsaimniekošanai valstī ir izstrādāts un ieviests noteikts normatīvais regulējums. Visa veida saimnieciskajām darbībām ar atkritumiem – savākšanai, pārvadāšanai, šķirošanai un uzglabāšanai, kā arī pārstrādei ir nepieciešamas saņemt speciālas atkritumu apsaimniekošanas atļaujas.

Arī nešķirotu un nepārstrādātu būvgružu izmešana, aprakšana vai izmantošana zemes izlīdzināšanas mērķiem būtiski kaitē apkārtējai videi un ir administratīvi sodāma rīcība – sods par šādu pārkāpumu var sasniegt 1000 eiro fiziskai personai, 2800 eiro juridiskai personai.

Būtiski saprast, ka nav pieļaujama pat īslaicīga atkritumu uzglabāšana teritorijās, kas nav speciāli pielāgotas atkritumu uzglabāšanai un kas nav saņēmušas piesārņojošās darbības atļauju, jo tas var ilgtermiņā negatīvi ietekmēt apkārtējo vidi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Informācija par vietām, kur ikviens iedzīvotājs var nodot savus šķirotos atkritumus, nekļūstot par pārkāpuma līdzdalībnieku, ir pieejama portālā “skiroviegli.lv”.

VVD izsaka pateicību tiem iedzīvotājiem, kuri ziņo par iespējamajiem pārkāpumiem un iesaistās vides noziegumu atklāšanā, zvanot pa tālruni 26 338 800 vai izmantojot mobilo lietotni “Vides SOS”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.