Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Rīgas un Liepājas ostu valdēs plānots mainīt Satiksmes ministrijas ieceltos pārstāvjus

Rīgas un Liepājas ostu valdēs plānots mainīt Satiksmes ministrijas (SM) ieceltos pārstāvjus, liecina ministrijas saskaņošanai Ministru kabinetā (MK) iesniegtie rīkojuma projekti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Rīgas brīvostas valdes locekļa amatā Andra Ozoliņa vietā plānots iecelt SM Juridiskā departamenta direktori Lieni Priedīti-Kancēviču, bet Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) valdes locekles Ineses Birziņas vietā plānots iecelt Ogres novada pašvaldības izpilddirektora vietnieci un sociālo mentori amatu nodibinājumā “Caritas Latvija” Danu Bārbali.

Rīkojuma projekta anotācijās skaidrots, ka Ozoliņš šogad 14.aprīlī iesniedza lūgumu atbrīvot viņu no Rīgas brīvostas valdes locekļa amata no 25.aprīli.

Anotācijā teikts, ka satiksmes ministrs Jānis Vitenbergs (NA) ir nolēmis izvirzīt jaunu pārstāvi Rīgas brīvostas pārvaldē – Priedīti-Kancēviču, un ir saņēmis viņas 17.aprīļa iesniegumu, kurā viņa piekrīt ieņemt Rīgas brīvostas valdes locekļa amatu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat SM iesniegusi saskaņošanai rīkojuma projektu Par Birziņas atbrīvošanu no Liepājas SEZ valdes locekļa amata un Bārbales iecelšanu Liepājas SEZ valdes locekļa amatā.

Anotācijā skaidrots, ka atbilstoši Liepājas SEZ likumam SM ir tiesības deleģēt pārstāvi Liepājas SEZ valdē un atsaukt SM deleģēto pārstāvi.

Tāpat MK saskaņošanai iesniegti rīkojuma projekti par atļauju Priedītei-Kancēvičai un Bārbalei savienot amatus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau vēstīts, ka arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) plāno nomainīt pārstāvi Rīgas brīvostas valdē. Jaunais vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Māris Sprindžuks (AS) rosina no Rīgas brīvostas valdes locekļa amata atbrīvot Viesturu Zepu (LA) un viņa vietā iecelt uzņēmēju Edgaru Štelmaheru, kurš pēdējās Saeimas vēlēšanās kandidēja no AS saraksta Rīgā, taču netika ievēlēts.

Rīgas ostas valdē ir četri valdes locekļi – ekonomikas ministra, finanšu ministra, satiksmes ministra un vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra izvirzīti pārstāvji. Šobrīd Rīgas ostas valdes priekšsēdētājs ir Zeps, valdes priekšsēdētāja vietnieks ir Gints Sīviņš, bet valdes locekļi ir Baiba Bāne un Ozoliņš.

Savukārt Liepājas SEZ valdē ir trīs valsts interešu pārstāvji, kuri deleģēti no Ekonomikas ministrijas, Finanšu ministrijas un SM, trīs Liepājas pilsētas domes un trīs Liepājas komersantu pārstāvji. Liepājas SEZ valdes priekšsēdētājs ir Uldis Sesks, valdes priekšsēdētāja vietnieks ir Jānis Vilnītis, bet valdes locekļi ir Birziņa, Jolanta Plūme, Edmunds Valantis, Gunārs Ansiņš, Juris Burņevskis, Andris Ozols un Āris Ozoliņš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Rīgas osta pēc pārkrauto kravu apmēra ir lielākā osta Latvijā, savukārt Liepājas osta ir trešā lielākā.

Foto – Aigars Prūsis

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.