Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Rucavas centra dzirnavās notiks grāmatas “Rucavas cimdu mantojums” atvēršanas svētki

Rucavniece Sandra Aigare grāmatas “Rucavas cimdu mantojums” atvēŗšanas svētkos Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā 1. aprīlī pasākuma “Satiec savu meistaru” laikā.

Sestdien, 8. aprīlī, pulksten 12 Rucavas centra dzirnavās notiks grāmatas “Rucavas cimdu mantojums” atvēršanas svētki, kurā varēs tikties ar Rucavas cimdu mantojuma glabātājiem un adīšanas meistarēm, kā arī iegādāties grāmatu, aģentūru LETA informēja Dienvidkurzemes novada sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Elbere.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Apgādā “Zinātne” izdota grāmata “Rucavas cimdu mantojums”, kurā publicēts teju 20 gadu laikā veiktais darbs Rucavas bagātā cimdu mantojuma apzināšanā un izpētē.

Rucava ir īpaša ar savu bagāto cimdu mantojumu – Rucavas cimdu kolekcijas ir vienas no lielākajām Valsts krātuvju fondos. Joprojām daudzu rucavnieku mājās glabājas mantotie un par piemiņu bērēs iegūtie cimdi. Daudz ir adītāju visā Latvijā, kas par savas meistarības kalngalu uzskata rakstu un krāsu ziņā bagātīgo Rucavas dubulteņu, bet jo īpaši, smalko un sarežģīto Rucavas pirkstaiņu adīšanu. Liela interese par Rucavas cimdu mantojumu ir arī ārvalstu tūristiem, norāda Elbere.

Jaunajā grāmata iekļautas 228 līdz mūsdienām saglabāto Rucavas cimdu pāru fotogrāfijas ar Ingas Tapiņas veidotajiem raksta zīmējumiem. Cimdus atlasīt, sakārtot un datēt līdzēja Rucavas amatniecības kopas adītājas Aleksandras Maksakovas vadībā. Grāmatā praktiskus ieteikumus cimdu adīšanā sniegusi Ziedīte Muze, bet grāmatas sastādītāja un ievadraksta autore – Aija Jansone. Grāmatas izdošanu atbalstījis Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.