Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Rucavas pasta nodaļa no novembra beigām mainīs atrašanās vietu un darbalaiku

Saistībā ar zemo pasta pakalpojumu pieprasījumu Dienvidkurzemes novada Rucavas pagasta pasta nodaļa no 29.novembra atradīsies pašvaldības ēkā “Pagasta mājā” un strādās katru darba dienu no plkst.11 līdz 12, aģentūru LETA informēja VAS “Latvijas pasts” pārstāvji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ņemot vērā niecīgo universālā pasta pakalpojumu pieprasījumu Rucavas pasta nodaļā, kas šogad astoņos mēnešos salīdzinājumā ar 2021.gadu samazinājies par gandrīz 90% un radījis “Latvijas pastam” zaudējumus vairāk nekā 3200 eiro apmērā, tiek mainīts pasta nodaļas darbības modelis, darbalaiks un atrašanās vieta, bet iedzīvotājiem arī turpmāk būs pieejami visi nepieciešamie pasta pakalpojumi.

Tāpat kā līdz šim, Rucavas pasta pakalpojumu sniegšanas vietā iedzīvotājiem būs pieejami visi pasta pakalpojumi un arī citi pakalpojumi, kurus nodrošina “Latvijas pasts” – vienkāršu un ierakstītu iekšzemes un pārrobežu vēstuļu korespondences sūtījumu – vēstules, pastkartes, sīkpakas, bandroles – saņemšana un nosūtīšana, iekšzemes un pārrobežu pasta paku saņemšana un nosūtīšana, pastmarku un aplokšņu iegāde, preses izdevumu abonēšana, iemaksas Pasta norēķinu sistēmas (PNS) kontā, naudas pārvedumu izmaksa, komunālo maksājumu un citu rēķinu apmaksa un komercpreču iegāde.

Jebkuram reģionu iedzīvotājam jau patlaban ir iespējas saņemt nepieciešamos pasta pakalpojumus arī dzīvesvietā. Pastnieks klienta dzīvesvietā nodrošina tos pašus pakalpojumus, kas pieejami pasta pakalpojumu sniegšanas vietā – vēstuļu korespondences un pasta paku sūtījumu piegādi, pieņemšanu un nosūtīšanu, pastmarku un aplokšņu iegādi, preses izdevumu abonēšanu, naudas pārvedumu un pensijas saņemšanu, komunālo un citu rēķinu apmaksu, iemaksas PNS kontā, komercpreču iegādi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ar pastnieka starpniecību Rucavas iedzīvotājiem iespējams saņemt arī skaidras naudas izmaksu no PNS konta. Šo un pārējos pastnieka pakalpojumus dzīvesvietā iespējams saņemt, iepriekš sazinoties ar “Latvijas pasta” Klientu centru pa tālruni 27008001 vai 67008001.

Saņemot aicinājumu par reģistrēta sūtījuma izņemšanu, iedzīvotājiem ir iespēja pieteikt sūtījuma bezmaksas saņemšanu Rucavas pasta pakalpojumu sniegšanas vietā, iepriekš zvanot pa tālruni 67008001, 27008001 un norādot datumu, kurā klients vēlas saņemt sūtījumu. Savukārt, apmeklējot Nīcas pasta nodaļu Bārtas ielā 6, sūtījumu saņemšana bez iepriekšēja pieteikuma iespējama pirmdienās, trešdienās, piektdienās no plkst.8 līdz 14 un otrdienās, ceturtdienās no plkst.7 līdz 13.

Pasta pakalpojumu sniegšanas vietu skaitu un izvietojumu nosaka Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas padomes lēmums “Par universālā pasta pakalpojuma saistībām”, kas paredz, ka “Latvijas pastam” katra novada teritoriālajā vienībā ir vismaz viena pasta pakalpojumu sniegšanas vieta.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kompānijā min, ka “Latvijas pasts” nepārtraukti monitorē pasta pakalpojumu pieprasījumu un klientu paradumu tendences pilnīgi visās pasta nodaļās un citās pasta pakalpojumu sniegšanas vietās. Vairāk nekā 10 gadu pasta nozarē vērojama lejupejoša tendence tradicionālo pasta pakalpojumu izmantošanas jomā, īpaši ārpus Rīgas un citām Latvijas lielākajām pilsētām. Nevienmērīga teritoriju apdzīvotība, zems kopējais iedzīvotāju blīvums un iedzīvotāju izkliedētība tieši ietekmē pasta sūtījumu piegādes izmaksas, kas teritorijām ar zemu urbanizācijas pakāpi ir būtiski augstākas nekā blīvi apdzīvotās urbanizētajās teritorijās.

Tā kā daudzas pilna spektra tradicionālās pasta nodaļas nes zaudējumus, “Latvijas pastam” kā ikvienam uzņēmumam jāizvērtē iespējas celt šo nodaļu rentabilitāti, vienlaikus pārskatot to uzturēšanas izmaksas, skaidro kompānijā, piebilstot, ka daudzas pilna spektra modeļa pasta nodaļas tiek pārveidotas par pasta pakalpojumu sniegšanas vietām, kuru darbalaiks pielāgots attiecīgās teritorijas reālajam pasta pakalpojumu pieprasījumam, kas tiek analizēts ilgākā laika periodā.

“Latvijas pasts” nodrošina pasta pakalpojumu pieejamību visā Latvijas teritorijā, uzturot vairāk nekā 600 pasta pakalpojumu sniegšanas vietu. Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālā pasta pakalpojuma sniegšana, papildus nodrošinot arī komercpārvadājumu, eksprespasta, maksājumu, preses, mazumtirdzniecības un filatēlijas pakalpojumus. “Latvijas pasts” ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kurā strādā apmēram 3000 darbinieku.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.