Rūdolfs Balcers vienu reizi met pa vārtiem

Foto – NHL

Latvijas vārtsargs Elvis Merzļikins ceturtdien palīdzēja Kolumbusas “Blue Jackets” izcīnīt uzvaru pagarinājumā Nacionālās hokeja līgas (NHL) mačā, bet citā spēlē Rūdlofa Balcera pārstāvētā Sanhosē “Sharks” pārspēja Latvijas uzbrucēja bijušo komandu.

Kolumbusas vienība mājas spēlē ar rezultātu 3:2 (0:0, 2:1, 0:1, 1:0) pagarinājumā pievieca Ņujorkas “Islanders”, gūstot panākumu trešajā no četrām spēlēm.

Merzļikins atvairīja 34 no 36 pretinieku raidītajiem metieniem, sakrājot atvairīto metienu koeficientu 94,4%. Iepriekšējā spēlē, kurā Kolumbusas komanda piekāpās Detroitas “Red Wings” ar rezultātu 1:4, Latvijas vārtsargs bija uz rezervistu soliņa.

“Blue Jackets” uzvaras vārtus pagarinājumā pēc spēcīga plaukstas metiena guva Patriks Laine, kurš tika atzīts par spēles trešo zvaigzni. Savukārt ar trīs rezultatīvām piespēlēm izcēlās Olivers Bjorkstrands.

Ņujorkas vienībā ar gūtiem vārtiem izcēlās Skots Meifīlds un Metjū Barzals, bet “Islanders” komandas vārtsargs Iļja Sorokins atvairīja 29 no 32 metieniem.

Balcera pārstāvētā Sanhosē “Sharks” izbraukumā ar rezultātu 2:1 (0:1, 2:0, 0:0) uzvarēja Otavas “Senators” vienību, izcīnot trešo uzvaru pēc kārtas.

Latvijas uzbrucējs laukumā pavadīja 15 minūtes un 26 sekundes, tai skaitā 19 sekundes vairākumā un minūti un 15 sekundes spēlējot mazākumā. Balcers vienu reizi meta pa vārtiem, izpildīja divus spēka paņēmienus, bloķēja vienu pretinieku metienu, uzvarēja vienā iemetienā un noslēdza spēli ar neitrālu lietderības koeficientu.

Sanhosē vienības labā vārtus guva Logans Kutirē un Kevins Lebanks.

Džeimss Reimers, kurš sargāja “Sharks” vārtus, atvairīja 30 no 31 pretinieku raidītā metiena pa vārtiem.

Šosezon NHL komandas aizvadīs 82 spēles regulārajā čempionātā.