Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Saišu veidošana mājaslapu SEO optimizācijā

Veiksmīga SEO optimizācija sastāv no dažādiem procesiem – atslēgvārdu izpētes, satura veidošanas un arī saišu veidošanas. Tieši šis etaps tiem, kas ikdienā nesaskaras ar SEO optimizāciju, šķiet visbiedējošākais un nesaprotamākais. Bet patiesībā, tas nav nekas komplicēts, galvenais ir izprast pamatprincipus. Tieši tāpēc, mēs, SEO eksperts speciālistu komanda, esam apkopojuši svarīgāko informāciju, kas jāzina par saišu veidošanu.

Kas ir saišu veidošana?

Saišu veidošana vienkāršiem vārdiem ir vienas lapas sasaistīšana ar otru. Kā piemēram, jūsu bloga rakstā tiek pieminēta kāda cita tēma, un šajā rakstā jūs ievietojat saiti, kas ved uz otru bloga rakstu. Tas ir pats vienkāršākais veids kā veidot iekšējās saites. Šāda saišu veidošana palīdz ne tikai SEO rezultātiem, bet ļauj arī lasītājiem nonākt no viena raksta uz citu rakstu, kas saistīts ar tēmu. Bet ārējo saišu veidošana ir vienas jūsu mājaslapas sasaiste ar kādu citu mājaslapu.

Kas jāzina pirms saišu uzstādīšanas?

Google algoritms, kad piedāvā meklēšanas rezultātus, vērā ņem arī saites vērtību. Protams, visvērtīgākā saite ir mājaslapas sākumlapa, ar ko ir saistītas pārējās lapas. Tieši šī iemesla dēļ, veidojot iekšējo saišu tīklojumu, kas ir viens no SEO optimizācijas procesa pamatelementiem, lapas jāsaista gan savstarpēji, gan ar citām iekšējām lapām. Protams, pirms uzsākt šo procesu nepieciešams jau izveidot plānu vai stratēģiju kā saites savstarpēji saistīt. Pretējā gadījumā saišu iekšējais un ārējais tīklojums var pilnīgi nefunkcionēt un neizmantot savu potenciālu. Kā arī ja lapā pastāv saišu hierarhija, nepieciešams tās saistīt abos virzienos. Kā piemēram, jūsu mājaslapā ir saite ‘SEO optimizācija’ un lapa ar zemāku hierarhijas pozīciju ‘Atslēgvārdu izpēte’. Lai veiksmīgi izmantotu saišu veidošanas potenciālu, nepieciešams saistīt jeb iekļaut saiti SEO – Atslēgvārdi, bet arī otrādi Atslēgvārdi – SEO.

Kāpēc nepieciešama saišu veidošana?

Pirmkārt, tas ceļ lapas autoritāti, kas Google algoritmam ir ne mazsvarīgs aspekts. Protams, ārējo saišu veidošana ir efektīvākā, bet arī iekšējo nozīmīga. Otrkārt, savstarpējo saišu veidošana palīdz lapas apmeklētājam orientēties lapā un atrast sev interesējošās tēmas. SEO optimizācijas galvenais mērķis ir nogādāt lapu pirmajās meklētāja pozīcijās. Tādēļ treškārt, saišu veidošana palīdz uzlabot lapas kopējo vērtējumu un nonākt starp nozares līderiem.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.