Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Sāksies Liepājas ērģeļmūzikas vasaras koncertcikls “Mūzika dievnamam”

Ilze Grēvele. Publicitātes foto

Bez ērģeļmūzikas vasaras Liepāja nav iedomājama. Iesākums meklējams Starptautiskajā ērģeļmūzikas festivālā, kas ik gadu notika septembrī. Savukārt kopš 2011. gada katedrāle ir atvērta arī vasaras koncertiem svētdienās pulksten 17. Senajam instrumentam ir daudz vajadzību, tāpēc viens no koncertu skanēšanas iemesliem ir papildināt finansējumu tā uzturēšanai, portālu “ReKurZeme” informē koncertcikla producents Gundars Venens.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
  1. gadā ieviestais koncerta formāts, kurā ērģelnieks uzstājas kopā ar dziedātāju vai instrumentālistu, ir klausītāju iemīļots, ļaujot baudīt ievērojami plašāku repertuāru. Bez tam, ērģeļu skanējums ir tik krāšņs, ka mākslinieki koncertu izskaņā bieži norāda uz skaisto ērģeļu portālu balkonā, tādējādi paužot: “šī netveramā brīnuma dēļ esam šeit…”

Aizvadītajos gados katedrālē uzstājušies teju vai visi Latvijas redzamie un aktīvi koncertējošie ērģelnieki kopā ar izciliem dziedātājiem un instrumentālistiem. Ik gadu ērģeļmūzikas vasara meklē arī jaunus vārdus – mūziķus, kas koncertciklā “Mūzika dievnamam” nav uzstājušies. Šādas satikšanās koncertprogrammās klausītājus gaida arī šajā vasarā.

Erģelnieks Mihals Šostaks no Polijas – starptautiski atzītais koncertērģelnieks un muzikologs, kas studējis ērģeļspēli un ērģeļimprovizāciju. Viņam ir Mūzikas mākslas doktora grāds ērģeļu atskaņotājmākslā un daudzi citi sasniegumi. 14. jūlijā M. Šostaks muzicēs kopā ar Liepājas simfoniskā orķestra mežragu grupas koncertmeistaru Ingu Novicānu.

Svētdien, 21. jūlijā – duets no Zviedrijas – ērģelniece Ligita Sneibe un flautists Hokans Sundīns. Viņi savai programmai izvēlējušies nosaukumu “Dziesmas sirdij un priekam”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Svētdien, 28. jūlijā latviešu ērģelnieks Jānis Pelše muzicēs kopā ar Liepājas simfoniskā orķestra trompešu grupas koncertmeistara vietnieku un daudzu Latvijā zināmu mūzikas projektu autoru – Jāni Ivuškānu.
Svētdien, 4. augustā koncertērģelniece Līga DEJUS gatavo programmu kopā ar Hamburgas un Vācijas austrumu reģiona Ev.lut.baznīcas jaukto kori “Ostinato”, kas sava diriģenta Georga Mogvitsa vadībā uzstāsies arī vairākos Kurzemes dievnamos.

Pēc ilgāka pārtraukuma liepājnieki dzirdēs ērģelnieci no Vidzemes – Līgu IVĀNI.

Svētdien, 11. augustā māksliniece kopā ar soprānu Katrīnu Paulu Felsbergu iestudējusi skaistu un daudzveidīgu koncerta programmu “Es ticu tev…” Jāpiebilst, ka jaunais, daudzsološais soprāns Katrīna Paula Felsberga Liepājas koncertciklā uzstāsies pirmo reizi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Debiju koncertciklā “Mūzika dievnamam” piedzīvos arī jaunais ērģelnieks Jānis Karpovičs un Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra vijolniece Ilze Kirsanova. Šis koncerts – 18. augustā.

  1. gada vasaras ērģeļmūzikas koncertcikls izskanēs ar programmu “Zelta baroks” 25. augustā. Šī koncerta virsrakstu, kas tik ļoti izceļ Liepājas Sv. Trīsvienības katedrāles interjeru un krāšņo instrumentu, izvēlējušies ērģelniece Diāna Jaunzeme – Pprtnaja un basbaritons Rihards Millers. Programmā baroka laikmeta zelta vārdi -Bahs, Hendelis, Vivaldi…

Bet koncertcikls “Mūzika dievnamam” 7. jūlijā plkst. 17.00 Liepājas Sv. Trīsvienības katedrālē sāksies ar latviešu garīgās mūzikas programmu “Transcedence”.

Izpildītāju vārdi runā paši par sevi – latviešu koncertērģelniece Ilona Birģele un soprāns Ilze Grēvele – Skaraine.

Tiekamies ērģeļmūzikas vasaras koncertos Liepājā!

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.