Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Saules paneļi – ieguldījums uzņēmuma attīstībā, kas tagad atmaksāsies vēl ātrāk

Saules paneļi ir pazīstama kā videi draudzīga un tālredzīga elektroapgādes alternatīva, kas atmaksājas pārskatāmā nākotnē. Pirms gada tie būtu bijuši pieci, desmit vai vairāk gadi, taču šobrīd, kad elektroenerģijas cenas ir būtiski pieaugušas, saules paneļi spēj ieguldītos naudas līdzekļus atpelnīt vēl ātrāk. Jo īpaši tad, ja elektrības patēriņš ir liels, kā tas ir vairumam uzņēmumu, kuri elektronenerģiju izmanto ne tikai ražošanai, bet arī, piemēram, ēku apsildei.

Iespēja samazināt elektroenerģijas izmaksas
Laikā, kad elektroenerģija kļuvusi daudz dārgāka, pavisam noteikti ir vērts padomāt par saules elektrostacijas ierīkošanu uzņēmumā. Kāpēc? Jo izvēloties un ierīkojot tieši savai situācijai atbilstošu saules paneļu risinājumu, iespējams ilgtermiņā manāmi samazināt elektroenerģijas izmaksas. Saules paneļu efektivitāte tiek garantēta 25 gadus un pat vairāk, tāpēc tie ir lielisks ieguldījums uzņēmuma attīstībā, kas palīdzēs optimizēt elektrības izmaksas ne tikai tagad, kad būtiski izjūtams to pieaugums, bet arī tālākā nākotnē. Protams, saules elektrostacijas ierīkošanai ir nepieciešamas sākotnējas investīcijas, taču šis elektroapgādes risinājums atmaksājas jau pārskatāmā nākotnē un pēc uzstādīšanas prasa vien minimālas izmaksas. Turklāt, uzstādot saules paneļus, lai uzņēmumu apgādātu ar elektroenerģiju, iespējams gūt lielāku neatkarību no kopējā elektrotīkla un līdz ar to arī cenu svārstībām biržā.

Videi draudzīgs un sociāli atbildīgs risinājums
Saules enerģija ir atjaunīgais dabas resurss, kura izmantošana elektroenerģijas ražošanā dod iespēju sniegt savu artavu vides problēmu risināšanā. Tā kā vides politika un zaļā domāšana ir aspekti, kam arī uzņēmumiem ir nepieciešams pievērst vēl lielāku uzmanību, saules paneļu uzstādīšana ir viens no veidiem, kā tas var rūpēties par vidi, domājot ne tikai par šodienu, bet arī nākotni. Elektroenerģijas ražošanai izmantojot saules paneļus, iespējams samazināt CO2 izmešus, kā arī sniegt savu ieguldījumu, lai Eiropas Savienībai izdotos sasniegt klimatneitralitātes mērķus.

Turklāt, videi draudzīgu risinājumu izmantošana, ir viens no faktoriem, kas veido sociāli atbildīga uzņēmuma tēlu, kam mūsdienu tirgus apstākļos tiek pievērsta arvien lielāka uzmanība. Tam, cik uzņēmums ir videi draudzīgs un sociāli atbildīgs, arvien vairāk uzmanības pievērš gan klienti, gan sadarbības partneri un investori. Tāpēc saules elektrostacijas ierīkošana ir labs veids, kā uzlabot uzņēmuma tēlu, kas ir noderīgi augstas konkurences apstākļos.

Kā uzņēmumā ierīkot saules elektrostaciju?
Lai noskaidrotu, kādus saules paneļus ir visizdevīgāk uzstādīt katrā objektā un kāds risinājums ir piemērotākais, nepieciešams izvērtēt elektrības patēriņa paradumus, reālās vajadzības un citus būtiskus aspektus. Tā kā šī ir ļoti specifiska nozare, drošākais risinājums ir konsultēšanās ar ekspertiem.

“Ignitis Latvija” ir uzticams un pieredzes bagāts enerģētikas uzņēmums, kas klientiem piedāvā pilna projekta realizēšanu, sākot no konsultācijas, visu birokrātisko procesu nokārtošanas un beidzot ar saules elektrostacijas ierīkošanu un nodošanu klienta rokās. Projekta izstrādes laikā notiek cieša sadarbība ar klientu, lai izvēlētos piemērotākos risinājumus un nodrošinātu saules elektrostacijas atbilstību ne tikai nozares kritērijiem, bet arī klienta reālajām vajadzībām.

Vairāk par saules stacijas ierīkošanu uzņēmumā variet uzzināt, sazinoties ar ”Ignitis Latvija”.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.