Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Saules paneļi – videi draudzīgs ilgtermiņa risinājums

Ilgtspējīgi risinājumi mūsdienās vairs nav nekas neparasts. Par videi draudzīgāku resursu pārvaldību un izmaksu samazināšanu tiek domāts daudz un dažādos veidos. Šī iemesla dēļ arvien populārāki kļūst arī saules paneļi. Tie ne tikai sekmē atjaunojamo resursu izmantošanu, bet arī palīdz samazināt elektroenerģijas izmaksas.

Saules paneļus iespējams uzstādīt uz gandrīz jebkura ēkas jumta. Ja mazās platības vai citu iemeslu dēļ tas nav iespējams, tos var uzstādīt arī uz zemes. Tādā gadījumā svarīgi ir atrast pietiekamu platību, kur ir pieejami tieši saules stari.

Saules paneļu plusi

Būtiskākās priekšrocības, ko sniedz saules paneļu uzstādīšana:

  • Iespēja samazināt izmaksas – saņemiet mazāku elektrības rēķinu jau nākamajā mēnesī pēc saules paneļu sistēmas uzstādīšanas;
  • Lielāka neatkarība no kopējā elektrotīkla – uzstādiet savu saules paneļu sistēmu, kas saražos Jūsu vajadzībām nepieciešamo elektroenerģijas apmēru. Tas nodrošinās lielāku neatkarību no svārstīgajām cenām biržā;
  • Videi draudzīgs risinājums – izmantojiet atjaunojošos resursus un samaziniet CO2 izmešu daudzumu;
  • Ilgtermiņa ieguldījums – saules paneļi ir ilgtspējīga investīcija, kas kalpos vismaz 20 gadus, taču atmaksāsies jau dažu gadu laikā;
  • Zemas uzturēšanas izmaksas – izmantojiet saules paneļu priekšrocības bez sarežģītām un dārgām uzturēšanas prasībām.

Saules paneļu dažādība

Pieejamas divu veidu saules paneļu sistēmas – autonomā un kombinētā.

Autonomā sistēma nozīmē, ka vajadzīgo elektroenerģiju pilnībā nodrošina saules paneļi, un sistēma nav piesaistīta kopējam elektrotīklam. Neizmantotā elektroenerģija tiek uzkrāta akumulatorā, lai to izmantotu vēlāk, piemēram, vakarā – tas nodrošina, ka elektroenerģija ir pieejama nepārtraukti. Tomēr jāņem vērā, ka akumulators ir diezgan dārgs – tas var izmaksāt tikpat, cik saules paneļi, tādēļ pirms šāda ieguldījuma jāizvērtē, vai un kad tas atmaksāsies.

Kombinētā sistēma, savukārt, ir pieslēgta kopējam elektrotīklam. Tas nozīmē, ka vajadzības gadījumā varat arī patērēt elektrību no kopējā elektrotīkla, kā arī nodot tīklā to elektroenerģiju, kas saražota par daudz, tādā veidā vēl vairāk samazinot elektrības izmaksas.

Vēlaties uzzināt vairāk par saules paneļu uzstādīšanu un saules paneļu cenu? Ieskatieties Ivsolar uzņēmuma interneta vietnē www.ivsolar.lv un iepazīstieties ar visu aktuālo informāciju, kas palīdzēs pieņemt īsto lēmumu! Vai arī aizpildiet kontakt formu un Ivsolar darbinieki paši sazināsies ar Jums!

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.