Seska un Franča ekipāža izcīna uzvaru ERC Polijas rallijā

Liepājas rallija ekipāža ar pilotu Mārtiņu Sesku un stūrmani Renāru Franci svētdien nodrošināja uzvaru Eiropas čempionāta (ERC) trešajā posmā – Polijas rallijā.

Latvijas ekipāža, kas sacensībās startē ar “Škoda RS Rally 2” spēkratu, bija līdere pirms sacensību pēdējās dienas, par 8,2 sekundēm apsteidzot jaunzēlandieti Haidenu Pedonu, kuram ir bagātīga pieredze pasaules rallija čempionātā (WRC), vēsta LETA.

Svētdien autosportisti veica atlikušos astoņus ātrumposmus, kuros Sesks nosargāja vadību un svinēja uzvaru. Dienas pirmajā ātrumposmā Pedons atguva nepilnu sekundi, bet nākamajos trīs uzvarēja Sesks, latvietim pārsvaru palielinot jau līdz 19,2 sekundēm.

No pēdējiem četriem ātrumposmiem liepājnieks uzvarēja vēl divos un summā ar “Hyundai” spēkratu braucošo Pedonu pārspēja par 39,6 sekundēm. Minūti un 4,9 sekundes zaudēja polis Mikolajs Marčiks, kurš arī startē ar “Škoda Fabia” auto.

Pēc izcīnītās uzvaras Sesks kopvērtējumā provizoriski pakāpies uz dalītu otro vietu ar norvēģi Madsu Estbergu, atpaliekot no Pedona.

Pirmajā ERC sezonas posmā Portugālē Latvijas ekipāža ierindojās 12.pozīcijā, bet otrajā etapā Kanāriju salās ieņēma devīto vietu.

ERC čempionātā šosezon plānoti astoņi posmi, ceturto no tiem jūnijā uzņemot Latvijai.