Šici ieņem piekto vietu Pasaules kausa posmā kamaniņu sportā un saglabā līderpozīcijas kopvērtējumā

Foto – Kamanas.lv

Latvijas kamaniņu braucēji Andris un Juris Šici sestdien Oberhofas trasē Vācijā izcīnīja piekto vietu Pasaules kausa posmā kamaniņu sportā, taču saglabāja līderpozīcijas Pasaules kausa kopvērtējumā, bet Mārtiņš Bots/Roberts Plūme ierindojās 13.vietā.

Divu braucienu summā uzvaru izcīnīja vācieši Tonijs Egerts/Saša Benekens, kuri divu braucienu summā finišēja minūtē un 22,651 sekundē. Otro vietu ieņēma vēl viens Vācijas duets Tobiass Vendls/Tobiass Arlts, no saviem tautiešiem atpaliekot 0,316 sekundes, bet labāko trijnieku noslēdza itāļi Emanuels Rīders/Zimons Kaincvaldners, uzvarētājiem zaudējot 0,451 sekundi, vēsta LETA.

Pirmajā braucienā Bots/Plūme pieļāva kļūdu trases vidusdaļā, taču izglābās no kritiena un trasi veica 42,13 sekundēs, no labākā rezultāta atpaliekot 0,799 sekundes un ieņemot vien 14.vietu pēc pirmā brauciena.

Tikmēr Šiciem pirmajā braucienā neizdevās veiksmīgi iebraukt pirmajā virāžā un trases atlikušajā daļā vairs nesanāca atgūt zaudēto. Tāpēc Latvijas duets ieņēma piekto vietu pēc pirmā brauciena, saglabājot cerības cīnīties par goda pjedestālu. Brāļi Šici finišēja 41,59 sekundēs un pirmā brauciena līderiem vāciešiem Egertam un Benekenam piekāpās 0,259 sekundes.

Otrajā pozīcijā pēc pirmā brauciena atradās Vendls/Arlts, tautiešiem piekāpjoties 0,16 sekundes, bet trešo vietu ieņēma Rīders/Kaincvaldners, kuri no labākā rezultāta atpalika 0,223 sekundes.

Savukārt otrajā braucienā Bots/Plūme brauca bez būtiskām kļūdām, kas ļāva uzlabot pozīciju divu braucienu summā. Latvijas ekipāža finišēja minūtē un 23,78 sekundēs, atpaliekot 1,129 sekundes no uzvarētājiem.

Brāļi Šici otrajā braucienā izlaboja kļūdu, ko bija pieļāvuši pirmajā braucienā, un divu braucienu summā finišēja minūtē un 23,143 sekundēs, uzvarētājiem zaudējot 0,492 sekundes.

Trases rekordu otrajā braucienā laboja Egerts/Benekens, to veicot 41,32 sekundēs, bet starta rekordu arī otrajā braucienā uzlabojaRīders/Kaincvaldners.

Pasaules kausa kopvērtējumā, skaitot arī trīs Sprinta kausa sacensības, brāļi Šici joprojām atrodas līderpozīcijās ar izcīnītiem 828 punktiem, vietu zemāk ar 791 punktu ir Egers/Benekens, bet labāko trijnieku noslēdz Vendls/Arlts ar 711 punktiem. Bots/Plūme ieņem devīto vietu ar 449 punktiem.

Šiciem iepriekšējā sezona bija viena no labākajām karjerā, jo kopvērtējumā viņi izcīnīja otro vietu, piekāpjoties vienam austriešiem Tomasam Štoijam/Lorencam Kolleram. Viņu kontā bija arī divas uzvaras, Eiropas čempionātā Siguldā un sprintā Insbrukā.

Jaunajiem braucējiem Botam/Plūmam 2020./2021.gada sezona bija izlaušanās sezona, kurā viņi bija astotie kopvērtējumā. Sezonai punktu viņi pielika ar savu karjerā pirmo uzvaru, finišējot pirmie Sanktmoricas trasē. Salīdzinot ar iepriekšējo sezonu, šajā nestartē Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš.

Pasaules kausa astotajam posmam pietikušies 143 sportisti no 25 valstīm. Svētdien spēkosies sievietes un būs komandu stafete.

Jau ziņots, ka sestdien vīriešu sacensībās Kristers Aparjods ieņēma devīto vietu, Gints Bērziņš ierindojās 14. pozīcijā, bet Artūrs Dārznieks – 17.vietā.

Turpinājumā 22./23.janvārī Sanktmoricas trasē, Šveicē norisināsies Pasaules kausa fināls un vienlaikus arī Eiropas meistarsacīkstes. Sezonas kulminācija būs no 4. līdz 10.februārim, kad Jaņcjinas trasē Pekinā norisināsies cīņa par olimpiskajām medaļām.