Šici izcīna otro vietu Pasaules kausa piektajā posmā

Foto – Kamanas.lv

Latvijas kamaniņu braucēji Andris un Juris Šici sestdien Īglsas trasē Insbrukā Pasaules kausa kamaniņu sportā piektajā posmā izcīnīja otro vietu, bet Mārtiņš Bots/Roberts Plūme ierindojās desmitajā vietā.

Pirmo vietu divu braucienu summā izcīnīja Austrijas divnieks Tomass Šteijs/Lorencs Kollers, kuriem Latvijas divnieks piekāpās 0,022 sekundes. Labāko trijnieku noslēdza itāļi Emanuels Rīders/Simonu Kainsvalders, zaudējot austriešiem 0,171 sekundi, vēsta LETA.

Divu braucienu summā Bots/Plūme finišēja minūtē un 19,637 sekundēs, otrajā braucienā uzlabojot finiša laiku par vienu sekundes tūkstošdaļu, bet rezultātā uzvarētājiem piekāpās 0,356 sekundes.

Pirmajā braucienā brāļi Šici uzrādīja ātrāko finiša laiku, trasi veicot 39,648 sekundēs. Otrajā vietā ierindojās Austrijas divnieks Šteijs/Kollers, kuri latviešiem piekāpās tikai 0,001 sekundi, bet trešo vietu ieņēma Itālijas sportisti Ivans Naglers/Fabians Mālers, zaudējot 0,042 sekundes.

Savukārt Bots/Plūme ieņēma desmito vietu, brāļiem Šiciem piekāpjoties 0,171 sekundi.

Botam/ Plūmem pirmajā braucienā bija 17.numurs, bet brāļiem Jurim un Andrim Šiciem – 21.numurs no 24 ekipāžām.

Sākotnēji bija plānots, ka juniori Eduards Ševics-Mikelševics/Lūkass Krasts cīnīsies par vietu pamatsacensībās, taču Ševics-Mikelševics ceturtdien treniņbraucienā pret apmali atsita kāju un guva traumu, tāpēc duets nestartēja Nāciju kausā.

Šici sezonas pirmajos trīs posmos izcīnīja vienu uzvaru un divas trešās vietas, bet iepriekšējā etapā palika piektie, toties uz goda pjedestāla trešā pakāpiena kāpa Bots/Plūme. Īglsas trase Šiciem ir veiksmīga – iepriekšējā sezonā viņi šeit izcīnīja sudrabu pamatsacensībās un uzvarēja Sprinta kausā.

Jau ziņots, ka sestdien šajā pašā trasē kamaniņu sporta sacensībās Kristers Aparjods izcīnīja astoto vietu, desmitajā vietā ierindojas Gints Bērziņš, Artūrs Dārznieks ierindojās 18., bet Riks Kristers Rozītis – 19.pozīcijā.

Svētdien notiks sacensības sievietēm un Sprinta kauss.

Pasaules kausa piektajam posmam startēt pieteicies 171 sportists no 28 valstīm.

Pēc sezonas ievada Jaņcjinas trasē vairākām ekipāžām uz nākamo posmu norises vietām netika atsūtīta daļa no tehnikas un ekipējuma. Starptautiskā Kamaniņu sporta federācija (FIL), ņemot vērā radušos nevienlīdzīgo situāciju, lēmusi mainīt kvalifikācijas noteikumus Pekinas olimpiskajām spēlēm, proti, atlasē ņemot vērā nevis pēdējos septiņus posmus, bet labākos četrus rezultātus no šiem septiņiem posmiem.

Katra valsts olimpiskajās spēlēs varēs tikt pārstāvēta ar maksimums trīs vīriešu un sieviešu vieniniekiem, kā arī divām vīriešu divnieku ekipāžām.

Jau 2022.gada pirmajās divās dienās notiks sestais posms Vinterbergā, Vācijā, bet nedēļu vēlāk kamaniņu sportisti pulcēsies Siguldā. Mēneša vidū, 15./16.janvārī būs astotais posms Oberhofā, Vācijā, bet 22./23.janvārī Sanktmoricas trasē, Šveicē, norisināsies Pasaules kausa fināls un vienlaikus arī Eiropas meistarsacīkstes.

Sezonas kulminācija būs no 4. līdz 10.februārim, kad Jaņcjinas trasē Pekinā norisināsies cīņa par olimpiskajām medaļām.