Šici izcīna otro vietu Pasaules kausa posmā kamaniņu sportā Siguldā; Bots/Plūme saglabā piekto vietu

Foto – Kamanas.lv

Latvijas kamaniņu braucēji Andris un Juris Šici sestdien Siguldas trasē izcīnīja otro vietu Pasaules kausa posmā kamaniņu sportā, bet Mārtiņš Bots un Roberts Plūme ieņēma piekto vietu.

Uzvaru Siguldas trasē izcīnīja vācieši Tonijs Egerts/Saša Benekens, kuri uzrādīja ātrāko finiša laiku abos braucienos, vēsta LETA.

Šici otrajā braucienā uzlaboja starta laiku un divu braucienu summā finišēja minūtē un 23,893 sekundēs, uzvarētājiem zaudējot 0,037 sekundes.

Labāko trijnieku noslēdza vēl viens Vācijas duets Tobiass Vendls/Tobiass Arlts, kuri no saviem tautiešiem atpalika 0,193 sekundes.

Tikmēr Botam/Plūmem otrais brauciens izdevās tikpat veiksmīgs kā pirmais, un divu braucienu summā latvieši finišēja minūtē un 24,247 sekundēs, uzvarētājiem piekāpjoties 0,391 sekundi.

Šici pirmajā braucienā pārliecinoši brauca mājas trasē un, nepieļaujot kļūdas, trasi veica 41,924 sekundēs un ieņēma otro vietu, piekāpjoties pirmā brauciena līderiem vāciešiem Tonijam Egertam/Sašam Benekenam tikai 0,008 sekundes.

Arī Bots/Plūme aizvadīja braucienu bez kļūdām, taču neuzņēma pietiekami lielu ātrumu un trasi veica 42,067 sekundēs, kas ļāva ieņemt piekto vietu pēc pirmā brauciena, no labākā rezultāta atpaliekot 0,151 sekundi.

Starta rekordu pirmajā braucienā laboja Itālijas divnieks Ivans Naglers/Fabians Mālers, veicot to 1,506 sekundēs, bet otrajā braucienā uzlabojot to par vēl vienu sekundes tūkstošdaļu.

Kopvērtējumā pēc septiņiem Pasaules kausa posmiem un divām sprinta sacensībām līderpozīcijās ar 673 punktiem atrodas Šici. Otro vietu ar 606 punktiem ieņem vācieši Egerts/Benekens, bet labāko trijnieku noslēdz otrs Vācijas duets Vendls/Arlts, kuri izcīnījuši 556 punktus. Tikmēr Bots/Plūme ar 364 punktiem ierindojas devītajā vietā.

Šiciem iepriekšējā sezona bija viena no labākajām karjerā, jo kopvērtējumā viņi izcīnīja otro vietu, piekāpjoties vienam austriešiem Tomasam Štoijam/Lorencam Kolleram. Viņu kontā bija arī divas uzvaras, Eiropas čempionātā Siguldā un sprintā Insbrukā.

Jaunajiem braucējiem Botam/Plūmam 2020./2021.gada sezona bija izlaušanās sezona, kurā viņi bija astotie kopvērtējumā. Sezonai punktu viņi pielika ar savu karjerā pirmo uzvaru, finišējot pirmie Sanktmoricas trasē. Salīdzinot ar iepriekšējo sezonu, šajā nestartē Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš.

Jau ziņots, ka sestdien Siguldā vīriešu sacensībās otro uzvaru šosezon Pasaules kausa posmā izcīnīja Kristers Aparjods, astoto vietu ieņēma Riks Kristers Rozītis, desmito – Gints Bērziņš un 19.vietu – Artūrs Dārznieks.

Svētdien sacentīsies sievietes, un tiks aizvadītas sprinta sacensības.

Sacensībās startēt pieteikušies 166 sportisti no 27 valstīm – 54 sievietes, 52 vīrieši, kā arī 30 divvietīgās ekipāžas.

Kendija Aparode turpina ārstēt pēdas lūzumu un nepiedalīsies arī šajā Pasaules kausa posmā.

Pēc šīm sacensībām mēneša vidū, 15./16.janvārī, būs astotais Pasaules kausa posms Oberhofā, Vācijā, bet 22./23.janvārī Sanktmoricas trasē, Šveicē norisināsies Pasaules kausa fināls un vienlaikus arī Eiropas meistarsacīkstes.

Sezonas kulminācija būs no 4. līdz 10.februārim, kad Jaņcjinas trasē Pekinā norisināsies cīņa par olimpiskajām medaļām.