Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Sienu siltināšana paša spēkiem: Kas būtu jāņem vērā?

Mūsdienās plaši izmantots un efektīvs risinājums ir sienu siltināšana. Ja plānots šo darbu veikt paša spēkiem, ir daudz faktoru, kas jāizvērtē.

Kā darbojas siltumizolācija?

Nesiltinātas sienas ātri atdziest, līdz ar to telpas ātri kļūst vēsas. Ja ārējā siena ir būtiski aukstāka par gaisu telpā, rodas mitrums, kas var veicināt pelējuma rašanos. Siltināšanas laikā ārējās sienas temperatūra kļūst līdzīga temperatūrai iekštelpās.

Būtisks ieguvums ir arī apkures izmaksu samazināšanās, līdz ar to var teikt, ka ēkas siltināšanā ieguldītais laika gaitā noteikti atmaksāsies.

Mājokļa siltināšana no ārpuses vai iekšpuses

Vispirms jāsaprot – mājoklis tiks siltināts no ārpuses vai iekšpuses? No tā atkarīga siltināšanas materiāla izvēle un citi būtiski faktori.

Siltinot māju no iekšpuses, apdares atjaunošanas izmaksas būs zemākas, taču jārēķinās, ka šādā veidā sienu siltināšana notiks uz telpas platības rēķina. Būtiska ir arī piemērotu materiālu izvēle, kā arī pareizas ventilācijas nodrošināšana.

Arī ēkas siltināšanai no ārpuses ir savas priekšrocības un trūkumi.

Tā, piemēram, pie priekšrocībām var pieskaitīt to, ka netiek samazināta telpu platība, ārsienas materiāls nav pakļauts laikapstākļu negatīvajai ietekmei, tiek izveidots nepārtraukts siltumizolācijas slānis.

Kā galvenie mīnusi minami salīdzinoši lielās izmaksas, kā arī tas, ka siltināšanas darbus var veikt tikai labos laikapstākļos.

Kādi siltināšanas materiāli būs vispiemērotākie?

Mūsdienās pieejami dažādi siltināšanas materiāli. Lai izvēlētos piemērotākos, ieteicams konsultēties ar speciālistiem. Kvalitatīvam un ilgtspējīgam rezultātam jāizvēlas arī atbilstoša siltināšanas metode. Nepareizi izvēlēta metode var mazināt siltumizolācijas efektivitāti un ilgtspējību.

Kur iegādāties siltumizolācijas materiālus?

Ja vajadzīgi siltināšanas materiāli, ieskatieties videstehnika.lv, kur pieejams plašs dažādu materiālu klāsts. Pieejamas arī zinošu speciālistu konsultācijas, kas ļaus Jums veikt labāko izvēli.

Šis būvmateriālu veikals piedāvā arī citus risinājumus mājokļa labiekārtošanas darbiem, piemēram, apkures sistēmas, celtniecības materiālus, santehnikas un kanalizācijas risinājumus, kā arī daudz ko citu.
Uzņēmums sniedz arī būvniecības un apsaimniekošanas pakalpojumus.

Ieskatieties, lai uzzinātu vairāk – www.videstehnika.lv.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.