Širokovam trīs vārti vairākumā “Olimp”/”Venta 2002” uzvarā pār “Liepāju” pēc četru vārtu deficīta

Foto – HK “Liepāja”

Rīgas “Olimp”/”Venta 2002” vienība sestdien Rīgā “Optibet” Hokeja līgas (OHL) spēlē atspēlēja četru vārtu deficītu un pagarinājumā pieveica “Liepāju”.

“Olimp”/”Venta 2002” pārspēja “Liepāju” ar 6:5 (0:3, 3:2, 2:0, 1:0), vēsta LETA.

22.minūtē ar saviem otrajiem vairākumā gūtajiem vārtiem spēlē Dmitrijs Pestunovs panāca 4:0 viesu labā. Tad nepilnu četru minūšu laikā ar to pašu atbildēja Aleksejs Širokovs – 2:4.

33.minūtē Artjoms Anosovs panāca 5:2, bet mača turpinājumā vārtus guva tikai mājinieki. Otrā un trešā perioda mijā pusminūtes laikā Edijs Brahmanis panāca 4:5, 49.minūtē Koba Jass izlīdzināja rezultātu, bet uzvaru pagarinājuma 74.sekundē, gūstot savus trešos vārtus vairākumā šajā mačā, panāca Širokovs – 6:5.

Anosovs un Širokovs tika atzīti par labākajiem savās komandās.

Mājinieku labā Širokovam pieci (3+2) rezultativitātes punkti, bet pa trim punktiem sakrāja Brahmanis (2+1) un Miķelis Rēdlihs (0+3).

Viesu labā divus vārtus guva Pestunovs, bet divreiz rezultatīvi piespēlēja Zahars Šablovskis.

Citā spēlē Jelgavas “Zemgale”/LLU savā laukumā ar 10:0 (6:0, 2:0, 2:0) sagrāva Rīgas “Prizma”.

Jau ceturtās minūtes nogalē rezultāts bija 3:0 mājinieku labā, bet jautājumu par uzvarētāju vairs nebija jau 14.minūtē – 6:0.

Mājiniekiem Roberts Jekimovs sakrāja piecus (3+2) rezultativitātes punktus, aizsargs Renars Džerods Alksnis – četrus (1+3), Kristaps Roķis (2+1), Iļja Olonovs (1+3) un jaunpienācējs Edgars Kulda (0+3) – pa trim.

Rihards Cimermanis vārtos atvairīja visus 19 metienus un tika atzīts par labāko savā komandā. Viesu vienībā šādu godu izpelnījās uzbrucējs Kristers Bormanis.

Turnīra tabulā pirmo vietu ar 48 punktiem 26 cīņās ieņem “Mogo”/LSPA komanda, kurai ar 43 punktiem 25 mačos seko “Zemgale”/LLU. “Liepāja” ar 34 punktiem 24 dueļos ir trešā, bet aiz tās ar 23 spēlēs izcīnītiem 30 punktiem ierindojas “Olimp”/”Venta 2002”. Piektajā vietā ir Hokeja skola “Rīga”, kas izcīnījusi 17 punktus 24 spēlēs, sestajā vietā ar astoņiem punktiem 26 mačos atrodas “Dinaburga”, bet ar pieciem punktiem 28 spēlēs pēdējo vietu ieņem Rīgas “Prizma”.

Aizvadītajā sezonā OHL kausu izcīnīja “Olimp”/”Venta 2002”, bet regulārajā sezonā uzvaru svinēja “Zemgale”/LLU.

Pirmais Latvijas čempionāts hokejā notika pirms 90 gadiem.