Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

SPKC: Divi potenciāli atklātie Covid-19 omikrona gadījumi vēl jāapstiprina; saslimušie ieradās Latvijā no Zviedrijas

Foto – Pixabay

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) saņēmis informāciju no “E. Gulbja laboratorijas” par diviem paraugiem, kuros konstatētas vairākas mutācijas, kas atbilst Covid-19 omikrona paveidam, tomēr galīgo apstiprinājumu sniegs Nacionālā mikrobioloģijas references laboratorija, kad paraugi būs laboratoriski sekvencēti, vēsta LETA.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

SPKC šorīt sāka epidemioloģisko izmeklēšanu saistībā ar minētajiem diviem gadījumiem. Noskaidrots, ka tie ir divi cilvēki vecumā no 30 līdz 49 gadiem, kuri 4.decembrī atgriezās Latvijā no liela starptautiska pasākuma Halmstadē, Zviedrijā, ar “AirBaltic” reisu “BT132” Kopenhāgena-Rīga un lidostā nodeva testu.

Kā ziņo Latvijas Televīzija, viena no inficētajiem bijusi sieviete, kura astoņu cilvēku delegācijā devās komandējumā uz Zviedriju. Visi astoņi esot vakcinēti pret Covid-19.

Inficētā atklājusi, ka, dodoties atpakaļ uz Latviju, puteņa dēļ nācies aizkavēties Kopenhāgenā, kur viņa pārnakšņojusi viesnīcā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ielidojot Latvijā, viņa esot bijusi pārsteigta, kādēļ tik maz cilvēku veic testus pēc ielidošanas Rīgā. Pēc viņas stāstītā, ielidojusi vēl trīs reisi, bet ceļotāji pārsvarā gājuši garām testēšanas vietām.

Bez jau minētajiem diviem delegācijas dalībniekiem, pārējiem Covid-19 testi esot bijuši negatīvi, bet viņus pārbaudīs vēlreiz piektdien. Visi delegācijas dalībnieki ievēro karantīnu.

Līdzīgi kā citkārt, SPKC ir pieprasījuši lidmašīnas reisa pasažieru sarakstus, lai noteiktu tuvās kontaktpersonas, informē SPKC. Vienlaikus SPKC aicina arī citus reisa pasažierus rūpīgi sekot līdzi pašsajūtai un veselības stāvoklim. Epidemioloģiskā izmeklēšana turpinās, nosakot kontaktpersonas un rekomendējot stingri ievērot mājas karantīnu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

SPKC aicina pasažierus, kas 4.decembrī atgriezās Latvijā minētajā reisā, novērot veselību un septītajā dienā veikt laboratorisko testu.

“airBaltic” pārstāve Alise Bethere aģentūru LETA informēja, ka reisā “BT132″ Kopenhāgena-Rīga” bija 135 pasažieri un seši apkalpes locekļi.

Par diviem iespējamajiem omikrona varianta gadījumiem, kuri saistīti ar lielu starptautisko pasākumu Zviedrijā, caur Agrīnās brīdināšanas un reaģēšanas sistēmu SPKC ir informējis Eiropas Savienības dalībvalstis, Eiropas Slimību profilakses un kontroles centru un Pasaules Veselības organizāciju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saskaņā ar Eiropas slimību profilakses un kontroles centra datiem par SARS-CoV-2 vīrusa omikrona variantu ziņojušas 17 Eiropas valstis. To vidū Austrija, kur atklāti 11 gadījumi, Beļģija ar deviņiem gadījumiem. Čehijā, Grieķijā un Īrijā konstatēts pa vienam gadījumam, Dānijā 18, Somijā septiņi, Francijā 16, bet Vācijā – 15. Šo valstu vidū ir arī Islande, kura ziņojusi par septiņiem gadījumiem, Itālija ar deviņiem, Nīderlande ar 18 gadījumiem. Norvēģijā zināms par 19 atklātajiem omikrona gadījumiem, Portugālē par 34, Rumānijā ir divi gadījumi, Spānijā un Zviedrijā – pa septiņiem.

Pēc SPKC paustā, lielākajai daļai no šiem sasirgušajiem ir bijuši ceļojumi uz Āfrikas valstīm, daži veikuši lidojumus ar pārsēšanos citās vietās starp Āfriku un Eiropu.

Beļģijā, Vācijā un Spānijā atklāti gadījumi bez epidemioloģiskās saiknes ar riska teritorijām, kas norāda, ka šajās valstīs varētu turpināties neatklāta izplatīšanās sabiedrībā. Somija ziņoja par gadījumiem, kas saistīti ar ceļošanu uz Zviedriju.

Jau ziņots, ka “E.Gulbja laboratorija” svētdien konstatējis divus pacientus, kuri inficējušies ar Covid-19 omikrona paveidu. Siekalu paraugus sestdien nodevuši ieceļotāji lidostā “Rīga”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.