Abonē "ReKurZeme Plus"!
Abonēt

Reklāma

Sporta gumijas, to pagātne un mūsdienu pielietojumi

Sporta gumijas pirmo reizi tika lietotas rehabilitācijas nolūkos. To lietošana atkal iepazīstina muskuļus un locītavas ar kādreiz ierastajām kustībām un ļauj ķermenim pakāpeniski palielināt slodzi. Tās ir ļoti populārs instruments rehabilitologiem un ir uzlabojis dzīves kvalitāti miljoniem cilvēku pēc gūtām traumām. Bet sporta gumijas arī ir atradušas savu ceļu līdz sportistu rokām un tās turpina būt par lielisku instrumentu. Tās pieejamas dažādos nospriegojuma līmeņos un ir pat tik viegla sprieguma gumijas, ka tās izmanto arī bērni. Ar tām var pildīt daudz un dažādus vingrojumus, kas ietver daudzas muskuļu grupas. Šis vienkāršais, bet ģeniālais izgudrojums ir populārs ne par velti! Vai nu iedomāts stiprināt plecu locītavas, krūšu muskuļus, vai pat kāju muskuļus, sporta gumijām var atrast pareizo pielietojumu.

Populārākie vingrojumi

Gumijas celšana gar sāniem ir viens no populārākajiem vingrojumiem. Šī vingrojuma laikā paredzēts ar abām kājām nofiksēt gumiju pie zemes un brīvos galus stāvus pozīcijā celt gar sāniem uz augšu. Tas stiprina plecu locītavas, tonizē sānu muskuļus un protams dedzina kalorijas. Arī ļoti populāri ir pietupieni ar gumiju, bicepsu treniņi, kāju treniņi sēžot un daudzi citi. Sporta gumijas ir uzticamas un maz nonēsājas. Tieši tāpēc tās atrodas gan sporta zālēs, gan ārstu kabinetos.

Mediķu apstiprināts instruments

Pastāv daudz un dažādi vingrojumi, kurus var veikt ar sporta gumiju. Bet ietekme no šiem treniņiem ir vēl labāka. Ņemot vērā, ka sporta gumijas tiek lietotas arī rehabilitācijai pasaka daudz par to drošību. Sportisti vienmēr baidās no traumām, it īpaši profesionāli sportisti, kuriem ir noslēgti līgumi. Sporta gumijas ietekmē muskuļus un locītavas vislabākajos veidos. Tās minimizē traumu risku un ļauj pakāpeniski palielināt slodzi.Ne par velti tieši šis instruments tiek lietots traumu rehabilitācijai. Tāpēc, ja meklē universālu sporta preci, kas minimizēs risku iedzīvoties traumās, sporta gumijas ir lieliska izvēle!

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ReKurZeme.lv komanda.