Biedrībai "SK Vecpils" uz dzimšanas dienas tortes jau desmit svecītes

Novembrī desmito dzimšanas dienu svin Durbes novada biedrība "SK Vecpils", kuras vārds šo gadu laikā ir izskanējis skaļi Latvijas un Eiropas autosporta aprindās.

Biedrība "SK Vecpils" dibināta 2010. gada 13. novembrī. Tajā apvienojušies autosporta entuziasti, ar mērķi veicināt autosporta attīstību Latvijā, organizēt autosporta un sporta pasākumus, iesaistīt jaunatni. 2010. gada nogalē Kaspars Džeriņš izveidoja Vecpils autotrasi, portālu "Rekurzeme" informē Durbes novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Sanita Dejus.

Pirmās sacīkstes Vecpils autotrasē norisinājās 2011. gada 19. februārī. "Šo desmit gadu laikā esam noorganizējuši 43 folkreisa un autokrosa sacensības. Vecpils autotrasē notikuši arī vairāki supersprinta posmi. Vecpils trase tikusi iekļauta arī Kurzemes rallija un Eiropas rallija čempionāta Liepāja-Ventspils ātrumposmos. Zem „SK Vecpils” vārda startējuši ap trīsdesmit braucējiem, kuri pierādījuši visai Latvijai, ka no Kurzemes nāk apņēmības pilni un neatlaidīgi autosportisti.  Tā piemēram, mūsu biedrības sportists, Ata Kronvalda Durbes pamatskolas 9.klases skolnieks Daniels Lankups šogad ir ieguvis 1.vietu Latvijas autosporta federācijas Folkreisa Vasara kausa junioru klasē, kur piedalījās desmit dalībnieki vecumā no 14 līdz 18 gadiem," lepojas "SK Vecpils".

Tikpat profesionāla ir arī tiesnešu brigāde, ko biedrība izveidojusi, atlasot aktīvākos un azartiskākos jauniešus. Brigāde atzinīgi novērtēta arī no Latvijas Automobiļu federācijas puses, tāpēc bieži tiek pieaicināta tiesāt starptautiska mēroga sacīkstes citās trasēs, piemēram, Pasaules rallijkrosa čempionāta posmu Rīgā.

Biedrība ir veicinājusi jaunas autosportistu paaudzes sagatavošanu un pievēršanos tehnisko zināšanu apguvei. 2016. gadā biedrība sadarbībā ar kolekcionāru Jāni Vīcupu izveidojusi vēsturisko spēkratu ekspozīciju “Auto muzejs Liepāja”.

2017. gadā biedrība ar Eiropas līdzfinansējumu realizējusi projektu “Vecpils autotrases attīstība”. Projekta ietvaros ir izbūvēts dziļurbums ūdenim un sanitārais bloks, kas sastāv no
sieviešu, vīriešu tualetēm, izlietnēm, dušas telpām, kā arī atsevišķas tualetes cilvēkiem ar kustību traucējumiem.

“Visādi ir gājis, pēc gonkām esam paguruši, pat liekas, ka jāmet mieru, bet, kad spēki atgūti, atkal vajag! Viss turpināsies, nav variantu!",nosmej K. Džeriņš.

Biedrības ilgtermiņa mērķi ir cieši saistīti ar autotrases infrastruktūru, labiekārtošanu, lai nākotnē tā kļūtu par mūsdienīgu sporta kompleksu, kurā pieejamas plašas brīvā laika pavadīšanas iespējas ikvienam interesentam.

Pievieno komentāru

Autosports