FOTO: Liepājā, Latvijas Olimpisko čempionu iedvesmoti, cīnās "Bruģa bumbā"

Trešdien, 28.jūlija vakarā, Tokijas Olimpiskās zelta medaļas iedvesmoti tika aizvadīts trešais “Bruģa Bumba” čempionāta posms, kas kopumā pulcēja rekordlielu dalībnieku skaitu - 47 komandas, tādējādi noskaidrojot pirmos finālistus 21.augusta FINĀLA posmam.

Trešais šī gada “Bruģa Bumbas” posms tika sagaidīts ārkārtīgi patīkamā un pozitīvā noskaņojumā. Tokijas Olimpiskais zelts dažas stundas pirms posma sākuma radīja smaidu praktiski visos dalībniekos, tādējādi sekmējot kuplo basketbola cienītāju skaitu šajā pasākumā. Šajā posmā startēja pēdējo gadu lielākais komandu skaits – 47 komandas, kas spēles padarīja īpaši spraigas un saspringtas. Meitenes savā starpā sacentās U-16 un U-99 vecuma grupās, savukārt vīriem U-15, U-18 un U-99. Kā arī spēles norisinājās ierastajā MIX grupā, kur cīņas vienmēr ir bijušas vienas no saistošākajām, portālu "ReKurZeme" informē turnīra organizators Mārtiņš Kozlovskis.

Par uzvarētājiem pašā mazākajā U15 vecuma grupā jau trešo posmu pēc kārtas kļuva komanda “Pipari”, bet 2.pozīcijā ierindojās vienība “Partizāni”. Savukārt godpilnā 3.vieta “76” basketbolistiem. “Piparu” un “Partizānu” komandas jau priekšlaicīgi ir nodrošinājušas sev vietu FINĀLA posmā, taču pēdējās divas ceļazīmes uz 21.augusta posmu tiks noskaidrotas nākošajā posmā Grobiņā. Savukāt U18 vecuma grupā pie uzvaras tika komanda “N’Golo Kante”, kuri aiz sevi 2. un 3.vietā atstāja, attiecīgi, komandu “Harlems” un “Artjoms”. Līdzīgi kā U15 grupā zēniem, arī šeit divas komandas (“Artjoms” un “N’Golo Kante”) jau priekšaicīgi ir nodrošinājušas sev vietu FINĀLA posmā, taču pēdējās divas ceļazīmes tiks noskaidrotas 7.augusta posmā Grobiņā.

U16 grupā meitenēm uzvaras gods tika “Skadidas” basketbolistēm, bet 2. un 3.vietā ierindojās, attiecīgi, “Turi Buru” un “Iedomīgās” meitenes. Pateicoties uzvarai šajā posmā “Skadidas” basketbolistes jau priekšlaicīgi nodrošinājušas sev vietu FINĀLA posmā, savukārt atlikušās trīs komandas tiks noskaidrotas pēc nepilnām divām nedēļām Grobiņā. Savukārt U-99 sieviešu konkurencē par uzvarētājām otro posmu pēc kārtas kļuva “Tu jau nevarētu” basketbolistes, aiz sevis 2.vietā atstājot „Veselības grupas” meitenes, bet 3.pozīcijā šoreiz tika “Spice Girls” meitenēm. Zīmīgi, ka šajā grupā ir zināmas jau visas 4 FINĀLA posma dalībnieces, taču Grobiņas posmā jānoskaidro galējais vietu sadalījums, kas noteikta sola intrigu līdz pat pēdējām sekundēm.

MIX grupā uzvaras laurus LOC posmā plūca “Nīca/BLi”, savukārt 2. un 3.vieta, attiecīgi, “Venta” un “The Process” komandām. Aiz goda pjedestāla palika “Oskara Transports” basketbolisti, taču neskatoties uz to visas 4 komandas priekšlaicīgi kvalificējušās FINĀLA posmam. Grobiņas posmā jānoskaidro galējais vietu sadalījums, kas noteikta ir ārkārtīgi svarīgs katrai no šīm komandām. Spraigākās cīņas izvērtās U-99 grupā vīriešiem, kur par 3.posma uzvarētājiem kļuva ventspilnieku brigāde “Venta”, kuri finālā pārspēja “The Process” komandu. Savukārt bronzas spēlē par 3.vietu “Nīca/Bli” galotnē uzvarēja “Oskara Transportu” ar rezultātu 10:8. Visas šīs četras iepriekš minētās komandas jau priekšlaicīgi nodrošinājušas sev vietu FINĀLA posmā, savukārt Grobiņas posmā tiks noskaidrots galējais vietu sadalījums.

Pasākuma laikā tika noskaidrots arī trešais finālists meistarības konkursam un par LOC posma uzvarētāju kļuva Haralds Jansons, tādējādi papildinot finālistu skaitu, kuri  pēdējā posmā, 21.augustā, cīnīsies par 100 EUR dāvanu karti no tirdzniecības nama „Kurzeme”. Atgādinām, ka pirmajos divos posmos vietu finālā nodrošināja Alekss Jurevičus un Aivis Sils.

Čempionāta ceturtais posms norisināsies jau pēc nepilnām divām nedēļām, 7.augustā Grobiņā, kurā tiks noskaidroti itin visi fināla posma dalībnieki. Vairākās grupās šis posms izšķirs to, vai komanda spēs iekļūt fināla posmā, līdz ar to, emocijas un saspringtu spēļu Grobiņas pilsētas centrā noteikti netrūks. Sacensību sākums pulksten 11:00, savukārt pieteikšanās būs iespējama sacensību dienā 1 – 1,5 stundas pirms tā sākuma no pulksten 9:30 – 10:00. Dalības maksa no komandas 10 EUR, neatkarīgi, vai komandā spēlē trīs vai četri spēlētāji. Līdzīgi kā pirms gada, arī šogad jauniešu vecuma grupās Liepājas sporta spēļu skolas audzēkņiem dalība pasākumā būs bez maksas, tādējādi veicinot šī sporta veida attīstību tieši jauniešu vidū. Ņemot vērā stingros drošības noteikumus, dalībnieku skaits būs ierobežots, līdz ar to, pieteikšanos lūgums neatlikt uz pēdējo brīdi.

„Bruģa bumba 2021” kalendārs:
4.posms    7.augusts    11:00     (Grobiņas pilsētas posms)
5.posms    21.augusts    12:00     (Fināla posms KP laukumā)

3.posma rezultāti:
U-15 zēni
1.vieta    „Pipari”
2.vieta    „Partizāni”
3.vieta “76”

U-16 meitenes

1.vieta    „ Skadidas”
2.vieta    „Turi Buru”
3.vieta    „Iedomīgās”

U-18 jaunieši
1.vieta    „ N’Golo Kante”
2.vieta    „Harlems”
3.vieta    „Artjoms”

U-99 vīrieši

1.vieta    „ Venta”
2.vieta    „The Process”
3.vieta    “Nīca/BLi”

U-99 dāmas
1.vieta    „Tu jau nevarētu”
2.vieta    „Veselības grupa”
3.vieta “Spice Girls”

MIX grupa

1.vieta    „Nīca/BLi”
2.vieta    „Venta”
3.vieta “The Process”

Pievieno komentāru

Basketbols