Eiropas rallija čempionāta nākamās sezonas provizoriskajā kalendārā iekļauts arī Liepājas posms

Starptautiskās Automobiļu federācijas (FIA) Eiropas rallija čempionāta (ERC) nākamās sezonas provizoriskajā kalendārā iekļauts arī Liepājas rallijs, tomēr vēl nav skaidrības par posma norisi Kurzemē, ziņo FIA un sacensību organizatori Latvijā "RA Events".

Ceturtdien FIA publicēja 2021.gada sezonas kalendāru, uzsverot, ka primārais mērķis būs līdzekļu taupīšana, tāpēc Portugālē plānots aizvadīt uzreiz divus posmus, vēsta LETA.

Kalendārā iekļauts arī Liepājas rallijs (1. līdz 3.jūlijs), tomēr vēl nav skaidrības, vai rīkotājiem Latvijā "RA Events" izdosies iegūt nepieciešamo finansējumu no valdības.

"Vēlos uzsvērt, ka līdzās "Rally Liepāja" nosaukumam atrodama zvaigznīte - tas nozīmē, ka kalendārā esam iekļauti provizoriski. Vēlos izteikt pateicību "Eurosport Events" par mums izrādīto uzticību, iekļaujot Liepājas ralliju 2021.gada sezonas kalendārā brīdī, kad mums vēl nav parakstīts sadarbības līgums par rallija rīkošanu," skaidro "RA Events" direktors Raimonds Strokšs.

"Lai kliedētu visas neskaidrības un kļūtu par pilnvērtīgi apstiprinātu FIA ERC posmu arī 2021.gadā, mums vēl ir jāsagaida labvēlīgs Latvijas valdības lēmums par nepieciešamā finansējuma piešķiršanu "Rally Liepāja" norisei."

FIA vēsta, ka nākamsezon kopumā paredzēti astoņi posmi. Četri etapi notiks uz asfalta seguma, bet vēl četri uz grants.

Tāpat zināms, ka gadījumā, ja kāds no astoņiem posmiem nevarēs notikt Covid-19 dēļ, sacensības varēs pārcelt uz trim citām trasēm - Sanremo, Itālija (asfalts), Kipra (grants), Spā-Frankošampa, Beļģija (asfalts).

Nākamsezon būs tikai divi posmi uz salas, un FIA norādījusi, ka segs izmaksas par kuģu transportu un lidmašīnu biļetēm. 2021.gada sezonas noslēgums plānots divas nedēļas agrāk nekā šogad.

FIA arī informē, ka junioru klases braucējiem sezona sāksies vēlāk nekā ierasts, bet ieskaitē būs četri labākie no sešu posmu rezultātiem.

Nākamās sezonas pirmie divi posmi paredzēti Portugālē (12.-14. un 25.-27.marts), tālāk sacensības dosies uz Spāniju (6.-8.maijs), Poliju (18.-20.jūnijs), iespējams Latviju (1.-3.jūlijs), Itāliju (23.-25.jūlijs), Čehiju (27.-29.augusts) un Ungāriju (22.-24.oktobris).

Pievieno komentāru

Sports