Latvija pasaules čempionāta spēlē pēcspēles metienos piekāpjas Kazahstānai

Latvijas vīriešu hokeja izlase pasaules čempionāta otrajā spēlē savās mājās Rīgā pēcspēles metienos piekāpās Kazahstānas valstsvienībai.

Latvija zaudēja Kazahstānai ar 2:3 (0:0, 1:1, 1:1, 0:0, 0:1).

Vārtus Latvijai guva Lauris Dārziņš un Rihards Bukarts.

Latvijas izlasē arī otro spēli vārtos uzsāka Matīss Kivlenieks, rezervista lomu uzņemoties Ivaram Punnenovam, bet no laukuma spēlētājiem malā palika aizsargi - Arturs Kulda un Gunārs Skvorcovs, kā arī uzbrucējs Gints Meija. Tāpat pēc iepriekšējā spēlē gūtā savainojuma nespēlēja otro vārtu autors uzvarā pār Kanādu Oskars Batņa.

Bīstamu momentu trešdaļā bija maz, Kazahstānas hokejistiem aktīvi presingojot. Kazahi bija aktīvāki, taču laukumā rezultāts uz tablo palika 0:0.

Perioda laikā Latvija tikai četrreiz trāpīgi meta pa pretinieku vārtiem, kamēr Kivlenieks tika traucēts divreiz vairāk.

Vārti netika gūti arī pēc diviem noraidījumiem, jau 19.sekundē par turēšanu noraidoties Kristiānam Rubīnam, bet ceturtās minūtes beigās noraidījumu nopelnīja arī pretinieku rindās spēlējošais Kirils Savickis.

Lai lauztu spēles gaitu Latvijas komandas treneris Bobs Hārtlijs otro trešdaļu sāka ar ceturto uzbrucēju trijnieku, jo pirmajā spēles nogrieznī Latvijas izlasei plecos likās sakrājies nogurums pēc pirmās cīņas ar Kanādu.

Jau pēc spēlētas minūtes uzbrukumā divi pret vienu labi meta Jānis Jaks, pēc brīža vēlreiz Latvijai bija iespēja aizslidot ātrajā uzbrukumā, un kopumā periodu Latvija sāka aktīvāk par pretiniekiem. 

Aktivitāte pie pretinieku vārtiem beidzās ar Latvijas gūtajiem vārtiem. Kaspars Daugaviņš krizdams piespēlēja ripu vārtu priekšā, kur vārtus ar atkārtotu metienu guva Lauris Dārziņš, raidot ripu vārtu augšējā stūrī - 1:0. 

Perioda vidū Roberts Bukarts saņēma divu minūšu noraidījumu par bīstamu spēli ar augsti paceltu nūju vidējā zonā, taču, atskaitot pāris metienus pa vārtiem, labu vārtu gūšanas momentu kazahiem nebija. 

Tūlīt pēc iznākšanas laukumā no noraidīto soliņa Bukarts nopelnīja noraidījumu pret sevi, uz sodīto soliņa dodoties Jegoram Šalapovam, taču arī šajās divās minūtēs ļoti labu vārtu gūšanas momentu nebija. 

Pēc abiem noraidījumiem Kazahstānas hokejisti pārņēma iniciatīvu un vairāk laika pavadīja Latvijas aizsardzības zonā. 

Turklāt minūti un 44 sekundes pirms otrā pārtraukuma Ņikita Mihailis izprovocēja uz pārkāpumu vidējā zonā Uvi Balinski. 

Epizode beidzās ar rezultāta izlīdzināšanu. Pēc Darena Dīca piespēles Romans Starčenko virzījās uz vārtiem, bet piespēlēja pa labi vārtu priekšā Aleksandram Šinam, kurš zibenīgi un precīzi meta - 1:1. 

Lieliska iespēja izvirzīties vadībā Kazahstānas hokejistiem, kuri laukumā izskatījās svaigāki par mājiniekiem, bija pēc spēlētām piecām minūtēm periodā, kad Kērtiss Volks tika pie brīva metiena tieši pretī vārtiem, taču izcili nospēlēja Kivlenieks, ķerot ripu. 

Pēc pusminūtes Latvija izvirzījās vadībā, Oskaram Cibuļskim ar piespēli izvirzot vienu pret Kazahstānas vārtsargu Ņikitu Bojarkinu Rihardu Bukartu, kurš pamānīja vārtsargu pa labi, ripot ieslidinot viņam starp kājsargiem - 2:1. 

Tomēr jau pēc 12 sekundēm atkal rezultāts bija neizšķirts - 2:2. Tiesnesis kļūdījās, fiksējot mājiniekiem pārmetienu, bet pēc iemetiena Latvijas zonā Kivlenieks pēc tālā metiena domāja, ka ripu ir noķēris, taču tā atradās pie kājsarga. Latviešiem mēģinot ripu piestumt tuvāk vārtsarga kājsargam, to ieguva pretinieki, un Džesse Blekers raidīja ripu vārtos - 2:2. 

Mirkli vēlāk lielās nepatikšanās atkal bija Latvijas vārti, Kivleniekam netiekot pie ripas un zaudējot nūju. Vārti tika nosargāti arī ar neatļautiem paņēmieniem, turot ripu un pretiniekus, taču par laimi noraidījums Latvijai netika piešķirts, un vārti tika nosargāti. 

54.minūtē Viktors Svēdberjs ar patālu spēcīgu metienu ripu jau bija pasitis garām Kivleniekam, taču tā trāpīja pa tālo vārtu stabu, atlecot atpakaļ laukumā. 

Arī pēc trim periodiem bija neizšķirts, un uzvarētāju varēja izšķirt neveiksmīga epizode pagarinājumā, kad Kaspars Daugaviņš nespēja izvairīties no saskarsmes ar Kazahstānas vārtsargu un ar nūju trāpīja viņam pa masku. 

Kristaps Zīle spēja patraucēt labu piespēli, kurai sasniedzot adresātu, atliktu raidīt ripu vārtos. 

B apakšgrupā seši punkti divās spēlēs ir Vācijai, četri punkti divos mačos - Latvijai, trīs punkti vienā spēlē - Somijai, divi -Kazahstānai, bet Kanāda, Norvēģija, ASV un Itālija vienā cīņā ir bešā. 

Latvijas izlase turnīra pirmajā spēlē piektdien izcīnīja pasaules čempionātos pirmo uzvaru pār Kanādu (2:0). Tikmēr Kazahstānai sestdien bija čempionāta pirmā spēle. 

Latvijas hokeja izlase aizvada savu 24.pasaules čempionātā augstākajā divīzijā. 

Pievieno komentāru

Sports